Kasutajainfo

Richard Kadrey

27.08.1957–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Richard Kadrey ·

Kill City Blues

(romaan aastast 2013)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Mulle meeldib selle loo kosmogoonia – või on see hoopis teoloogia. No et olid kunagi vanad jumalad, kes tekitasid teadaoleva universumi. Kuus naissoost, kuus meessoost, ja üldiselt oli neil matriarhaat. Siis ilmus kes-teab-kust tegelane, keda inimesed on harjunud jumalaks pidama. Kavaldas need vanad üle ja paigutas kohta, kust on raske välja pääseda. Korraldas üht-teist, aga millalgi pärast inglite mässu (?) tuli arusaamine, et ega ta selle värgi juhtimisega ikka hästi hakkama ei saa. Järgnenud närvivapustuse käigus jagunes viieks vennaks, kes omavahel just eriti hästi läbi ei saanud. Kõige sõgedam vend jäi taevast valitsema, ülejäänud püüdsid leida hästi vaikseid kohti, kus millegi meeldivaga tegeleda.

Inglite seas esineb rahulolematust. Põrgut valitsema pandud Lucifer igatseb tagasi taevase aujärje juurde, aga selleks peab ta põrgu kellelegi väärilisele üle andma. Nephilim hüüdnimega (täpsemalt gladiaatorinimega) Sandman Slim proovib ametit, mis talle ei meeldi, kuid siis õnnestub tal veenda üks vendadest jumalatest põrgu valitsejaks hakkama. Aelita, näiliselt üks taeva tublimatest inglitest, leiab, et viieks jagunenud jumal pole enam õige asi, ja teeb salaplaane viisiku mahanottimiseks. Ühega ongi ta juba hakkama saanud.

Vanade jumalate killud on hakanud tagasi imbuma, neid kilde nimetatakse deemoniteks ja need teevad inetuid asju. Mitte paha pärast, aga nad lihtsalt ei oska teisiti. Jumalate kõrvaldamiseks pole just palju võimalusi, ainult üks konkreetne kera, mis Sandman Slimil eelmises osas kaduma läks. Loomulikult on paljud sellest huvitatud. Selles osas tegelebki Slim kera tagasihankimisega, peamiselt käib tegevus hiiglaslikus kaubanduskeskuses, mille katus õigupoolest juba enne avamist kokku varises ja kus leidub ikka väga erilist rahvast. Sündmuste käigus leiavad väga paljud kõrvalised ja mõned olulised tegelased oma otsa. Mõne jaoks ei ole see ots päris lõplik.

Hea küll, see taustasüsteem mulle meeldib, aga see pole kaugeltki kõige olulisem põhjus sarja nautimiseks. Slimil on väga hea huumorimeel. Ja temast õhkub nii pöörast vägivaldsust, et see muutub iseenese vastandiks. Selles osas tekib vanade jumalate teema tõttu paralleel ühe mu kõigi aegade lemmikraamatuga, Zelazny oktoobriööga. No istub seltskond ja arutab, et kõik on nii käest lastud, et pole vahet – las tulevad vanad tagasi ja löövad platsi puhtaks ja hakkavad otsast peale. Siis tuleb aga kellelegi meelde, et on nii palju vanu häid õudusfilme, kahju oleks, kui need raisku läheksid, teeme siis parem ikka nii, et ei lase neid vanu tagasi. Sellise koha pealt kannatab sarja ära lõpetada ka, aga ma loodan, et tuleb ikka veel järgesid. Sandman Slimist võib sõltuvusse sattuda.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: