Kasutajainfo

Richard Kadrey

27.08.1957–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Richard Kadrey ·

Devil Said Bang

(romaan aastast 2012)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Ei mäletagi romaani, mille iseloomustamiseks sobiks nii hästi määratlus blues.

Võib rääkida ka sisust. Luciferi kohusetäitjana peab Stark hakkama paljukannatanud põrgus ülesehitustöid korraldama. Osa põrgulisi ei taha teda tõsiselt võtta, sest on ju tegemist ikkagi nende meelest lihtsurelikuga. Osa kahetseb seda, et neil ei õnnestunud hukkuda suures taeva vastu korraldatud sõjakäigus. Ja osal on lihtsalt mingid omad intriigid käimas. Lühidalt, Starkil ei ole põrgus üldse lõbus – lubanud kolme päeva pärast maa peal tagasi olla, kulub tal ikkagi kolm kuud, enne kui liikuma pääseb.

Siis tekivad järjekordsed jamad Los Angeleses. Tütarlaps on vahepeal ühte heitnud ammuse lesbilise sõbratariga. Keegi – ja nimi Lamia peaks tekitama piisava hulga seoseid, mille üle mõtiskleda – tapab unenägijaid, kelle nägemused hoiavad reaalsust koos. Tulemuseks vahelduvavärviline taevas, spontaansed vulkaanipursked ja mõne linnajao iseeneseslik kadumine. Ning üldse on vanad jumalad tagasi tulemas ja see ei tähenda teadaolevale maailmale midagi head.

Lõpuks saab Stark muidugi, kolm kuuli keres, mõned pahandused ära klaaritud. Nii et võib lugeda ka kui suurejoonelise kosmoloogiaga seiklusjuttu. Mõnusam on siiski see kohati bluesilik ja kohati väga mõnusate kildudega stiil. No et kui autor väidab, et sõites varastatud autoga ja koos kena tütarlapsega kuhugi ohtlikusse kohta, läheb tuju kohe iseenesest heaks, siis ma usun teda. Juba Zelazny puhul meeldisid mulle tegelased, kes ei lasknud end häirida mingist abstraksest hea ja kurja võitlusest, ajasid rahulikult oma rida, võtsid mõnda asja südamesse ja tegid kokkuvõttes rohkem kasulikku kui fanaatilised headuserüütlid. Kadrey puhul on põhimõte sama, toimuv aga jõhker, vägivaldne ja põrgulikult naljakalt kirja pandud. Peaks vist autorile tänukirja kirjutama.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: