Kasutajainfo

Richard Kadrey

27.08.1957–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Richard Kadrey ·

Metrophage

(romaan aastast 1988)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

varajane küberpunk, mis oli mul seni millegipärast lugemata jäänud. aga pole hullu, autor on legaliseerinud romaani vaba leviku võrgus ja päring toob selle kohale mitmest kohast.

rohkem punk kui küber - pole küll virtuaalmaailma, aga taustaks kasutatud LA sarnaneb mõneti snow crashi maailmale, tegelased jälle hardwiredi omadele. või, noh, peategelane jääb vahepeal silmadest ilma ja need asendatakse küberneetilise valvetiigri omadega. naljakaid (ning kohati tarbetutena tunduvaid) implante ning keemilisi parendusi on veelgi, üks tegelane kõnnib ringi eksoskeletiga jne. käibel on hulk drooge, mõõdukalt manustatud kobramürgini välja. et siis argimaailm on tore.

tegevus mitte nii väga - käib siuke first-person-shooter. läheb jonny midagi korraldama, muserdatakse jonny selle käigus ära, siis lapib keegi jonny jälle kokku. ja nii palju kordi. kusjuures hakkas häirima, misjaoks ikkagi kõik vaevuvad jonnyt elus hoidma. et rohkem nagu (ebaloogiline) fantasy kui (loogikale tuginev) sf. lõpuks mingi seletus küll antakse, aga see ei tee mõne osapoole käitumist oluliselt usutavamaks.

poliitiline taust, ehk siis see, miks asjad juhtuvad, on lõbus, aga mõneti naiivne. õigupoolest läheb poliitiline jahumine lõpuks isegi tüütuks. ma saan aru küll, et islam tuleb hävitada, aga autor tahtis vist midagi muud öelda. ning autori kinnismõte LA lõplikult maha põletada ei tekita erilisi emotsioone. et siis leidlikke ja nürimad osiseid kokkuvõtlikult hinnates tuleb välja hea - mitte väga hea.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: