Kasutajainfo

Orson Scott Card

24.08.1951-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Orson Scott Card ·

Cruel Miracles: Tales of Death, Hope, and Holiness

(kogumik aastast 1992)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

"Cruel Miracles, tales of miracle and hope" on tõenäoliselt parim nelikust "Flux", "The Changed Man", "Monkey Sonatas" ja "Cruel Miracles". Tõenäoliselt sellepärast, et kui "Flux" ja käesolev köide on mul läbiloetud, ning "The Changed Man" ka peaaegu, siis otsuseid "Monkey Sonatas" taseme osas teen loetud kolmandiku põhjal üldistades.

Hindan Orson Scott Cardi lühiloomingu autorina peaaegu sama kõrgelt kui Poul Andersoni või Robert Sheckley`t (kõik need on muidugi väga erinevad autorid). Samas, kui meenutada lugusid, mis loetud ja kasvõi BAASis antud hindeid, siis tekib endalgi küsimus, miks? Üheks teguriks on kindlasti OSC järelsõnad oma lugudele, milles on toodud välja lugude kirjutamise põhjused ja tagamaad. Ütleme, et on lihtsalt sümpaatne autori maailmavaade ja (tihti) perekeskne lähenemine. See ei sega OSCil aga võigastest või nn. pereväärtustega mitteseotud asjadest kirjutamist. Samuti ei suru ta (minu meelest) oma maailmavaadet peale, olgugi et suur osa loomingust on tal üsnagi personaalne.

Käesolev kogu eripäraks on tugev rõhuasetus religiooniga seonduvale - vaid kaks viimast lugu ei ole tihedalt usuga seotud ning kohati tundub OSC isegi ketserlik, arvestades et tegu on siiski tõsiuskliku inimesega (aga või mina neid usuasju tean) ja esmaseks tugevuseks kolm tippteksti - "Eye for Eye", "St. Amy`s Tale" ja "Kingsmeat". Kõik kolm käsitlevad külmalt ja kiretult surma ja kannatusi. Ja õige on. Tugev neli.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2022
august 2022
juuli 2022
juuni 2022
mai 2022
aprill 2022

Autorite sildid: