Kasutajainfo

Orson Scott Card

24.08.1951-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Orson Scott Card ·

Atlantis

(lühiromaan aastast 1992)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

"Juba jälle..." jääb vaid ohata. Just eile kurtis Jürka Lukjnenko puhul, et visatakse fännidele hambusse poolvalmis tekste... vat see siin on küll teatud mõttes valmis, aga jutu idee on esimeses pooles tosinas lõigus ära seletatud ja edasi pole mingit pinget. Seekord on siis tegemist meteoroloogiga, kes PastWatch`i nimelise imeriistapuuga vahib minevikku ja kellele ei anna rahu Heinrich Schliemanni loorberid (see on mees, kes Trooja leidis). Punase mere tõusud ja langused aitasid tal mineviku kliimat mõista, kuni umbes 14000 aastat tagasi murdis India ookean läbi maakitsuse Bab al Mandabi juures ja edaspidi oli Punane meri seotud maailmamerega. Milline katastroof see pidi olema! Suurem osa jutustusest antakse aga hoopis minevikus elanud mehe silme läbi, kelle nimi juba kõik ära ütleb - lapsepõlves oli ta Gilgamesh ja täiskasvanuna Noah. Kuti pere elab orupõhjas, ta rändab ookeanini ja jagab ära, mis värk tulemas... no ja kas on kedagi, kes seda lugu vähemalt sada korda kuulnud ei ole - mitte keegi teda ei usu, kutti peetakse hulluks, kui ta oma paati ehitab, siis murrabki meri läbi ja uhub minema need, kes ta suletud laeva peal tagusid ja halades sisselaskmist palusid. Jne, jne, jne...

Ühesõnaga - midagi nagu oli, OSC oskab kirjutada ja mõni lõik (mis kirjeldab seda minevikurahvast ja kuti rännakuid) kiskus juba heaks, aga esiteks on mul selle lõpmatult vana ja ruunatud legendi lüpsmisest ammu-ammu kõrini ja teiseks jäi asi kaugeks, pinnapealseks ning ei köitnud; kordagi ei tekkinud tunnet, et mulle see lugu korda läheb või omaseks saab.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019

Autorite sildid: