Kasutajainfo

Genevieve Cogman

Teosed

· Genevieve Cogman ·

The Invisible Library

(romaan aastast 2015)

Hinne
Hindajaid
2
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (2)

Päris huvitav maailm. Või siis hulk paralleelmaailmu, mis erinevad üksteisest kaose/korra ja maagia/teaduse vahekorra poolest. Haldjarahvas tekitab või vähemalt eelistab kaost, (sageli inimkujul esinevad) lohed taastavad korda. Maailmades, kus kaost ja maagiat rohkem, tegutsevad inimeste kõrval lisaks haldjarahvale vampiirid, libahundid ja muu selline seltskond. Nende maailmade vahel on siis Raamatukogu, mille kaudu neisse  pääseb. Raamatukogus töötavad, teadagi, raamatukoguhoidjad. Nooremad käivad erinevatest maailmadest raamatuid toomas ja vanemad siis uurivad neid. Sest, noh, eelnimetatud erinevuste tõttu on erinevused ka klassikalistes kirjandusteostes. Parajasti sellised, nagu päritolukoha kaose/korra vahekord seda mõjutanud. Ja vahel tekib mõnes maailmas oluline kirjandusteos, mida mujal ei esinegi. Raamatukoguhoidjaks pürgija - täpsemalt küll valitu - diplomitööks võibki olla näiteks mõnekümne (või mõnesaja) "Fausti" võrdlemine. Noortele seda küll ei öelda, aga teatud vanuses tekib kahtlus, et raamatute iseärasuste kaudu saab kuidagi mõjutada ka nende päritolumaailmu. Ja kui rõhk juba kirjasõnal, siis suudavad raamatukoguhoidjad asjade Tõelisi Nimesid tundes neid asju ka mõjutada. No et ütled: "Uks, avane," ja ennäe, avanebki. Kui ikka avaneb.
Saadetakse siis Raamatukogust noor, kuid juba üsna mitmel pool raamatute järel käinud ja mõndagi läbi elanud naisterahvas viktoriaanlikku Londonisse, kus peab olema Grimmi muinasjuttude selline esmatrükk, milles üks jutt rohkem kui tavaks. Et osta, varasta või tee mis iganes, aga olgu ära toodud. Kaasa antakse pealtnäha kena ja tugev noormees, kelle jaoks see on esimeseks ülesandeks pärast viis aastat kestnud õpinguid Raamatukogus.
Selles Londonis on kaose ja maagia osatähtsus päris suur, maailmas on üheks oluliseks suurjõuks aga Liechtenstein, kus ehitatakse kõige paremaid dirižaableid. Võibolla seepärast, et Liechtenstein kubiseb haldjatest ning eatu haldjas on ka nende Londoni suursaadik. No ja siis läheb raamatu pärast lahti suur mürgel ja tagaajamine, mille käigus selgub, et mõnigi osaline pole päris see, kellena ta alguses paistab. Krimka, ühesõnaga. Kui nüüd lisada, et kaks järge on juba ilmunud, üks ilmub selle aasta lõpus ja vähemalt ühe on kirjastus veel tellinud, siis ütleb see ühtlasi ära, et krimka lõpus jäävad vähemalt mõned peategelased ellu.
Ma kujutan ette, et see romaan(isari) võib huvi pakkuda üsna erinevatele lugejatele. Neile, kes austavad Sõna, Raamatut, Lugemist jne - nende jaoks on see nö suur plaan. Kuna kirjeldatud London on üsna suitsuvingune ja seal kohtab ka naljakaid leiutisi, siis see võib huvitada aurupungisõpru. Ja krimkasõpradele on jälle parasjagu segadust, ootamatusi ja sellist kraami. No ja isegi mina lugesin päris huviga :)
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2019
jaanuar 2019
detsember 2018
november 2018
oktoober 2018
september 2018

Autorite sildid: