Kasutajainfo

Henri Hundu

  • Eesti

Teosed

· Henri Hundu ·

Päkapiku mure

(jutt aastast 2015)

Hinne
Hindajaid
0
0
0
0
1
Keskmine hinne
1.0
Arvustused (1)

Jutt muidugi on marginaalse grafomaani eritis, aga mitte sellest ei tahtnud ma tegelikult kirjutada. Ma võtsin mõni aasta tagasi reegliks, et loen "Reaktoris" ilmunud eesti autorite teoseid siis, kui mõni adekvaatne arvustaja enne mind on neile BAAS-is positiivse hinde andnud. Kui nüüd 2015. aasta detsembris avaldati - väga kiiduväärselt - malele pühendatud erinumber, siis mõtlesin, et vaatan erandkorras jutte ka.

Pilt on üpris masendav. Ma ei tea, võib-olla on nii nõrk tase erandlik, aga sellise saasta niimoodi ulmekirjandusena avaldamine on üldiselt lähedal žanri mõnitamisele. Kui eesmärgiks on demonstreerida, et ulme on alaväärtuslik kirjandus või et eestlased ei suuda ulmet kirjutada, siis on sellisel valikul mõtet; muidu aga mitte. Veiko Belialsi 17 aastat vana tekst kuulub mööndavasti tema põhjakihti; sarnaseid pabulaid on ta kümnete viisi tootnud ja vastutustundetud toimetajad on neid vahel ka trükki andnud. Miks neid peaks uuesti avaldama, on aga arusaamatu. Henri Hundu avaldas juba 11 aastat tagasi "Algernonis" vaid veidi tugevama teksti ja käesoleva jutu järjekindlalt nüri idiotism on heaks tõestuseks omaaegse "Jutulabori" üle peetud arutelude nukrale kokkuvõttele: hulk inimesi ikka ei õpi, anna neile võimalusi avaldamiseks ja lugejatelt tagasiside saamiseks või mitte. Lõpuks, totra pseudonüümi 1695 taha peituv autor on vähemalt elementaarse kirjaoskuse omandanud ja selle eest võiks ju kiitagi. Tekst on iseseisva jutuna aga sisu poolest mõttetu vaimutsemine ja kuhugi välja ei jõua. Paistab hoopis, et toimetus avaldab arusaamatutel põhjustel kellegi pikema humoreski peatükke eraldi lugudena.

Nii Veiko Belials, 11 aasta jooksul kolm juttu avaldanud Henri Hundu kui 1695 on autorid, kelle toodangu naturaalsel kujul lugejate ette laskmine ei ole hea mõte. Belialsil puudub enesekriitika ja talle tuleks rohkem ära öelda. Henri Hundu on hoopis lootusetu juhtum, kelle puhul algajate ergutamiseks mõeldud avaldamisruum lihtsalt raisku läheb. 1695 näib kuuluvat nende autorite hulka, kes oma pikemaid tekste jupikaupa saadavad ja kelle puhul kunagi ei tea, kas üllitis lõpuks ka kuhugi välja jõuab või üldse valmis saab. Gurja kosmoseseikluse tükeldatuna avaldamine on nagu anekdoodi jutustamine nii, et iga kuu öeldakse uus lause ja autoril tuleks paluda esiteks oma oopus lõpuni kirjutada.

"Päkapiku mure" on haige tekst, aga teatud mõttes hoopis sümptom.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019

Autorite sildid: