Kasutajainfo

P D James

Teosed

· P D James ·

The Children of Men

(romaan aastast 1992)

Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

P. D. James on tuntud inglise (nais)krimikirjanik, kelle teoseidki on eesti keeleski ilmunud. "The Children of Men" on aga tema loomingus mõningane erand: vist on tegu selle kirjaniku ainukese ulmeromaaniga. Tasub meeles pidada, et isegi Agatha Christielt ilmus üks ulmekas. Veelgi veidram on aga see, et autor oli "The Children of Men" ilmumise ajal 72 aastat vana.

Raamatu tegevus toimub aastal 2021 düstoopilises tuleviku Inglismaal. Inimkond tegeleb väljasuremisega, sest miskipärast viimane inimene sündis aastal 1995 ja peale seda pole mitte ükski naine terves maailmas enam rasedaks jäänud. Viga pole naistes, vaid selles, et aastal 1995 muutus terves maailmas sperma (ka spermapangas talletatu) liikumatuks. Viimased 25 aastat on inimkond üritanud probleemile põhjust ja lahendust leida, kuid edutult.

Raamatu esimene pool kirjeldab elu-olu briti ühiskonnas, mis diktatuuri tingimustes veel suhteliselt hästi funktsioneerib. Valitsus üritab avalikult: a) ühiskonda kontrolli all hoida, b) leiutada viljakusravi, c) tagada enamikule inglismaa kodanikele mõistlik viis kõrge eani vastu pidada. Muidugi tegeleb valitsus salaja ka igatsugu nõmedustega, nagu valitsused (ja diktatuurid) ikka. Lisaks antakse suhteliselt hästi edasi, kuidas üritavad olukorraga toime tulla üksikisikud ja massid. Aga üldiselt ühiskond endal miskit roosilist tulevikku ei näe.....

Raamatu teine pool räägib sellest, et järsku avastatakse neiu, kes on rase.

Kellele süzhee kuidagi tuttav tundub, siis võib see olla tingitud sellest, et aastal 2006 ilmus ka selle raamatu järgi tehtud film.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020

Autorite sildid: