Kasutajainfo

Philip Jose Farmer

26.01.1918-25.02.2009

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip Jose Farmer ·

Time`s Last Gift

(romaan aastast 1972)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Miski kamm on ajasrändamisega, et mida kauem ekspeditsiooni saatmisega (kaasajas) viivitame, seda vähem kaugemasse minevikku saame minna. Seega ongi 14000 aastasesse minevikku suunduv ekspeditsioon kiiruga kokku pandud.

Neljaliikmelise gruppi, mille liidriks on John Gribardsun, kuuluvad veel abielupaar ja saksa päritolu veidrikuvõitu teadusemees. Kuna Gribardsun on järjekordne alfaisane Farmeri loomingus, hakkab abielunaist tema poole tõmbama, mis toob kaasa edasised lahkhelid Silversteinide pereelus ning varjamatu vaenu asjasse segatud meestegelaste vahel.

See draama kulmineerub sellega, et ühel hetkel üritatakse Gribardsuni mõrvata, kuid lahendus klassikalisele küsimusele "kes?" tuleb juba paari lehekülje pärast - tegu on vaid ühe pärismaalase amatöörliku sepitsusega.

Pärast seda saab põhiküsimuseks, kes see Gribardsun selline üldse on, aga suure vaevaga loo lõpuks kokku klopsitud lahendus on selline, mis erilist erutust ei tekita.

Uurimistöö, millega teadlased tegelevad, on selline räpakas, põhiliselt mängivad nad kohalikele jumalaid ja sekkuvad ka üsna otseselt sündmuste kulgu.

Võrdlemisi ajuvaba romaan, mille parim osa on retke kirjeldus, mille teadlaste grupp ühes "kodustatud" hõimuga praeguse Vahemere läänepiirkonnas ette võtavad ning viimased 50 lehekülge on kiirustatud otste kokku tõmbamine. Ei saa siit eriti targemaks ega ka mingit meelelahutuslikku elamust.

Teksti loeti inglise keeles