Kasutajainfo

Philip Jose Farmer

26.01.1918-25.02.2009

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip Jose Farmer ·

Time`s Last Gift

(romaan aastast 1972)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Miski kamm on ajasrändamisega, et mida kauem ekspeditsiooni saatmisega (kaasajas) viivitame, seda vähem kaugemasse minevikku saame minna. Seega ongi 14000 aastasesse minevikku suunduv ekspeditsioon kiiruga kokku pandud.

Neljaliikmelise gruppi, mille liidriks on John Gribardsun, kuuluvad veel abielupaar ja saksa päritolu veidrikuvõitu teadusemees. Kuna Gribardsun on järjekordne alfaisane Farmeri loomingus, hakkab abielunaist tema poole tõmbama, mis toob kaasa edasised lahkhelid Silversteinide pereelus ning varjamatu vaenu asjasse segatud meestegelaste vahel.

See draama kulmineerub sellega, et ühel hetkel üritatakse Gribardsuni mõrvata, kuid lahendus klassikalisele küsimusele "kes?" tuleb juba paari lehekülje pärast - tegu on vaid ühe pärismaalase amatöörliku sepitsusega.

Pärast seda saab põhiküsimuseks, kes see Gribardsun selline üldse on, aga suure vaevaga loo lõpuks kokku klopsitud lahendus on selline, mis erilist erutust ei tekita.

Uurimistöö, millega teadlased tegelevad, on selline räpakas, põhiliselt mängivad nad kohalikele jumalaid ja sekkuvad ka üsna otseselt sündmuste kulgu.

Võrdlemisi ajuvaba romaan, mille parim osa on retke kirjeldus, mille teadlaste grupp ühes "kodustatud" hõimuga praeguse Vahemere läänepiirkonnas ette võtavad ning viimased 50 lehekülge on kiirustatud otste kokku tõmbamine. Ei saa siit eriti targemaks ega ka mingit meelelahutuslikku elamust.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020

Autorite sildid: