Kasutajainfo

Philip Jose Farmer

26.01.1918-25.02.2009

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip Jose Farmer ·

The Stone God Awakens

(romaan aastast 1970)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Väga tugev romaan. Mitu korda üle loetud ja mitte midagi oma särast kaotanud.
Ühe õnnetu eksperimendi käigus muutub ekperimentaator noh, ütleme, kiviks. Nii tema seisab mõned (kui mitte mõned kümned) miljonid aastad kuni temasse välk lööb ja uuesti hinge sisse puhub. Olgu kuis on, ellu tema ärkab ja ümbrust uurima kukub. Nagu arvatagi on aja jooksul üht-teist muutunud. Näiteks ei ole inimestest enam paha haisugi järel, isegi mälestus on juba ammu kustunud. Alustuseks satub kangelane miskiste intelligentsete väikeste kaslaste manu, kellele ta on jumalaks olnud. Nende vaenlased on peasukarusid meenutavad mõistusega elukad, kellele ta samuti on kummardatav. Alustuseks matab ta igipõlise vaenu ja hakkab uurima, et mis värk on. Ega polegi suurt, igavene pesu mõistuslikku elu, kes meie päevil isegi sinna poole nägu ei tee. Algab quest läbi miski põlismetsa, kus on midagi iseäranis kurjakuulutavat, mida keegi defineerida ei oska. Teisel pool avastatakse elevantide tsivilisatsioon.
Raamat ei ole kaugeltki nii lihtne ja üheplaaniline, kui eespool paistab. Ka ei lõpe lugu selle koha peal, kus eelmine lõik. Kel huvi loeb ise.Kõike jagub - mõttelendu, pisut põnevust, äkshnit. Mis mulle Frameri puhul on alati võõraks jäänud on tema suht spetsiifiline erootika. Tema puhul on suht enesestmõistetav, kui kangelane võtab kätte ja armub kassi. Mis veel parem - leiab ka selle poolt vastuarmastuse. Järglaste saamisest ta õnneks ei ole kirjutanud. Noh viieline teos igal juhul.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020

Autorite sildid: