Kasutajainfo

Philip Jose Farmer

26.01.1918-25.02.2009

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip Jose Farmer ·

Behind the Walls of Terra

(romaan aastast 1970)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Sarja "The World of Tiers" neljas lugu. Ka seekord on peategelaseks Kickaha. Eelmises osas Wolff, kes pääses lõksust (sarja teine romaan kirjeldab neid seiklusi), oli sunnitud uuesti põgenema, seekord Maale. Kugi sõda kelladega (originaalis black bellers) oli võidetud, õnnestus ühel neist siiski põgeneda, ja loomulikult ei kuhugi mujale, kui Maale. Seega on Kickahal kaks olulist põhjust minna sama teed - esiteks hävitad viimane black beller, teiseks leida Wolff.

Neljanda osa tegevus toimubki Maal. Peategelaseks, nagu öeldud Kickaha (kes on ise pärit Maalt), seltsiks Wolffi õde Anana. Kusagil Maa avarustes tuleb leida nii viimane black beller kui Wolff. Olukorra teeb keerulisemaks asjaolu, et Maal juba on Issandast valitseja - Red Orc, kes loomulikult vaatab uusi külalisi kui sissetungijaid ja vaenlasi. Oma põnevuselt ei jää seiklused sugugi alla eelnenud osade seiklustele.

Samal aastal ilmub ka Zeljazny Amberi seeria esimene osa. Jälle mõned analoogiad. Taoliste muude maailmate seriaalide autoritel on raske hoiduda (ja tõenäoliselt polegi vaja hoiduda) kiustausest tuua oma kangelased Maale. Farmeril tomub kogu 4. loo tegevus Maal, Zeljazny Amberi printsidel on Maa üks lemmikkohti peegeldustes. Analoogiaid on ka kosmogoonias - Maa jääb küllaltki tagasihoidlikule postsioonile (Amberis on ta üks peegeldusi, Farmeril - lugege ise).

Nendes analoogiates pole midagi halba, otse vastupidi. Tegemist on täiesti erinevate seeriatega - mõlemad maailmad on täiesti erinevad ja ka probleemide püstitused ja lahendused on erinevad.

Minu arvates on sarja 4.romaan sama põnev kui eelnevadki.

Teksti loeti vene ja inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020

Autorite sildid: