Kasutajainfo

Philip Jose Farmer

26.01.1918-25.02.2009

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip Jose Farmer ·

A Private Cosmos

(romaan aastast 1968)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Sarja "The World of Tiers" kolmas raamat. Seekord on peategelaseks Kickaha. Samal ajal kui Wolff on meelitatud lõksu väljaspool oma maaima, jääb ta oma maailm järelvalveta ja peagi saabuvad ka sissetungijad. Nendeks on lausa mitu Issandat, kuid neid jälitavad Issandate kõige hirmsamad vaenlased - (originaalis black bellers, hea on ka venekeelne vaste tshjornyje kolokolniki, mina ei osanud head eestikeelset vastet leida ja nimetan neid edaspidi lihtsalt kellad). Iidsetel aegadel Issandad eksperimenteerisid mõistuse salvestamisega. Selleks kasutati erilisi kiivreid, mis olid sügavmustad ja kujult meenutasid kellasid (siit ka nimetus black bellers). Teadlased avastasid, et need kellad olid võimelised arenema iseseisvaks olevuseks - isiksuseks. Mingil moel kelladel õnnestus üle kanda oma ebainimlik mõistus mõnele Issandale ja sealt algas kellade ekspansioon. Suure vaevaga õnnestus Issandatel see sõda võita, enamus kelladest oli isoleeritud, kuid mõned jäidki kadunuks. Sellest ajast saadik elasid Issandad pidevas hirmus. Ja see oli tegelikult ainus oht, mis võis sundida Issandaid tõeliselt ühinema, sest ohus oli Issandate (ja mitte ainult nende) olemasolu üldse.

Ja nüüd see siis juhtubki - black bellers on tagasi. Mõnedel Issandatel õnnestub ühineda ja põgeneda Wolffi universiumi, kuid vaenlased on kannul. Kickaha on samal ajal laias ilmas rändamas ja jääb sissetungijatele ette päris juhuslikult. Algul ta ei saa aru, mis toimub, kuid pikapeale saab teada olukorra tõsidusest ja alustab võitlust. Mõistagi, sissetunginud (tegelikult põgenenud) Issandad on tema liitlasteks. Eesmärgiks on muidugi hävitada kõik kellad.

Vääriline jätk eelnenud lugudele, ei saa ka eelnenud lugudest madalamat hinnata.

Inglisekeelses väljaandes (koos sarja 3., 4. ja 5. romaanid) ootas mind pisike üllatus. Erinevalt venekeelsest tõlkest, oli romaanil "A Private Cosmos" ka eesõna (Introduction), mille oli kirjutanud Roger Zeljazny. Ta oli ostnud "The Maker of Universes", et lugeda mõned leheküljed enne kui jätkata tööd oma looga. Kuid läks hoopis teisiti - peagi läks ka "Gates of Creation" lugemiseks. Alles siis hakkas Zeljazny kirjutama. Kuid mitte oma lugu, vaid kirja Farmerile...

See eessõna oli iseenesest huvitav. Mulle meeldivad mõlemad autorid, neil on midagi väga ühist. Seda põnevam oli lugeda ühe lemmikautori arvamust teise lemmikautori mõnedest teostest.

Teksti loeti vene ja inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020

Autorite sildid: