Kasutajainfo

Philip Jose Farmer

26.01.1918-25.02.2009

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip Jose Farmer ·

Riders of the Purple Wage

(lühiromaan aastast 1967)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
2
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (2)

Muljed loost on küllaltki segased. Kõigepealt on siin tegu looga, mida tõlkes lugeda on kahtlemata vaevaline, ja seda vaatamata tõlkija/toimetaja märkustele. Paljud sõnademängud jäävadki ilmselt kaadri taha, mis suurelt jaolt seletabki tagasihoidlikku hinnet. Samas on loos midagi, mis kutsub tulevikus üle lugema, aga seekord juba võimalusel originalkeeles.
Teksti loeti vene keeles

Minu 800. arvustus läheb siis loole, millest jääb, nagu eelarvustajalgi, väga kahetine mulje (kuigi mina seda originaalis lugesin). Loo nimi peaks olema seotud Zane Grey romaaniga Riders of the Purple Sage, millest ma midagi ei tea, ja on viide keisripurpurile, sest kirjeldatakse ühiskonda, kus kõigile on sünnist saati ette nähtud baassissetulek, mis üldiselt on piisav elamiseks. Enamasti kunstlikes struktuurides elavad inimesed on jagunenud kogukondadeks, kes suhtlevad omavahel peamiselt nn fido vahendusel ja suurem osa ei tee midagi tarka. Filosoofia, mida need tegelased ajavad ja mis peamiselt on autori käes vahend selle maailma ja mõtteviisi avamiseks, on huvitav, kuid arutluskäigud ei ole tõsiseltvõetavad (kummatigi tõlkida on seda segast väga veidrate ja kaudsete assotsiatsioonidega pikitud mula tõesti üsna võimatu). On täielik seksuaalne vabadus ja on ususekt, kes praktiseerib oraalseksi laste ja vanemate vahel. Seda segast ja suhteliselt mõttetut vegeteerimist vürtsitavad mõned head tegelased, esmajoones peategelase vanaisa (tglt vana-vana-vanaisa) Winnegan, kes muuhulgas on ainus põhjus, et ikka veel tegutseb USA maksuamet, kuna tüüp kadus kunagi koos 20 miljardi dollariga.

Mjah, aastal 67 võis see olla uudne ja isegi "ohtlik" visioon, nagu mingi kaaneröögatus ütles, kuid täna... Samas, lugeda kõlbas.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020

Autorite sildid: