Kasutajainfo

Philip Jose Farmer

26.01.1918-25.02.2009

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip Jose Farmer ·

The Green Odyssey

(romaan aastast 1957)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

See on esimene kaante vahele jõudnud Farmeri romaan, üsna humoorikas ja mõnus lugeda. Alan Greeni kosmoselaevaga juhtus õnnetus ning mees oli juba kaks aastat virelenud ühel mahajäänud planeedil. Romaani algul naeratas talle õnn, ta nimetati hertogi köögiorjade ülemorjaks. Järgneb põgenemisretk täis seiklusi. Lõpuks selguvad ka selle planeedi saladused. Romaanis ei ole Farmeri hilisematele teostele omast vägivalda ega erootikat.
Teksti loeti vene keeles

Enam-vähem korralikult teostatud teisejärgulise sisuga romaan, mis millegipärast (kas just sellega?) Harrisoni loomelaadi meenutab. Esikromaani ja ajaviitelise lugemismaterjalina käib kah. Pealkirja eesti keelde üheselt tõlkida ei saa - samaväärsed oleksid nii "Greeni odüsseia" kui "Roheline odüsseia", sest planeet kust Alan Green põgeneda tahab meenutab hiiglaslikku muruplatsi.
Teksti loeti inglise keeles

Jälle on kaks arvustust juba ees olemas, seekord on hindes kooskõla. Omalt poolt panen sama hinde (neli), aga väike pluss tuleb juurde - igatahes kui ma nägin poes tuttavat samanimelst kogumikku, mis oli omal ajal minu käest rahva sekka rändama läinud, ei olnud mingit kõklust selle uuesti ostmisel.
Teksti loeti vene keeles