Kasutajainfo

Vassili Mahhanenko

20.04.1981-

Teosed

· Vassili Mahhanenko ·

Šahmatõ Karmadonta

(romaan aastast 2014)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Tegelt oleks võinud sarja siinkohal ka ära lõpetada - ning muidugi oleks saanud kõik need viis esimest osa ühte jämedasse tellisesse suruda. Ühe tsükli need ju moodustavad. Midagi saab võidetud, midagi kaotatud, isegi midagi moraali taolist võib hea tahtmise korral leida: no näiteks et virtuaalsuses on teistsugused tavad ja normid kui reaalsuses ning just nii see peabki olema.

Võibolla see ei ole vene kirjanduse eripära - no ja ongi autori jaoks raske küsimus, kui loll kangelane valida. No et väga loll kukub esimesse kaevu või ei tule üldse ahju pealt mahagi. Väga targal on hulk kavalaid plaane, mida tal pole kavaski lugejaga jagada. Siukesest tegelasest, kes kõigile vastutulijatele pasunasse annab ja ise alati terve nahaga pääseb, pole ka huvitav lugeda. Isegi James Bond mängib riski piiril ja kuigi lõpptulemuses pole kahtlust, saab ta vahel ikka ise ka vastu nina. No meenusid mulle Lukjanenko Dozorid - selles mõttes, et Anton Gorodetski või mis ta oligi oli ka selline juhmivõitu, aga tubli. Saavutas ka kohutava kiirusega kõige kõrgemad võimalikud tasemed ja ei osanud nendega siis midagi peale hakata (autor, tähendab). Nii et mõni sarnane moment šamaan Mahaniga ju on. Selle vahega küll, et Dozorid on kohati ikka kirjandus, Mahani-värk aga puhas meelelahutus. Ma ei oska isegi öelda, miks ma seda muudkui loen ja loen. Võibolla selleks, et nuputada, mihukesest mängust autor selle või teise seikluse või reegli võtnud on.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020

Autorite sildid: