Kasutajainfo

Andrei Samoldin

11.10.1982-

  • Eesti

Teosed

· Andrei Samoldin ·

Müür

(jutt aastast 2017)
http://ulmeajakiri.ee/?jutt-muur

ajakirjapublikatsioon: Reaktor nr 73, oktoober 2017
Tekst leidub kogumikes:
  • Reaktor
  • Reaktor, oktoober 2017
Hinne
Hindajaid
0
2
0
2
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (4)

Lugedes ei saanud kuidagi ümber tundmusest, et seesinane asi on vähemasti hingesuguluses "Joroski ööga" kui mitte otseselt samasse maailma (siiski teine aeg ja koht) kirjutatud jutuga.
 
Tundus selline päris autentne sõdurijutt. (Vaid korraks tekkis küsimus, et kas ikka tehtaks nii... Kuid see pole üldsegi oluline.)
 
Müür poolitab Euroopat, joostes läbi Kesk-Eesti. Ja mis seal siis ühel kui ka teisel pool toimub. Vaatenurk on küll väga piiratud jutustaja silmavahe laiusega, aga siinkohal toimib see hästi.
 
Ei kujuta ettegi, kas asi saaks veelgi parem kui ümber jutustatud dialoogi asemel oleks päris dialoog? Kui jutustuse asemel sellest, mis ja kuidas oli, näitaks autor reaalajas juhtunut... Natuke jäi see stiilivalik hinge kraapima ja nii läheb maksimumist mõni pügal maha. Igal juhul hästi tehtud.
Teksti loeti eesti keeles

Hakkasin Stalkeri punkte andma ja tuttav autor jäi silma. Vaja muidugi vaadata, kuidas tal jutt jookseb.
 
Jutt jooksis seekord nii... rahuldavalt. Igavapoolselt, aga kõigiti rahuldavalt.
 
Aga see, kuhu välja jooksis, see ei ole rahuldav. Vilets on, mitte rahuldav. Sest et see on ulme ilma ulmeta. On võetud suvalises 19.-21. sajandi sõjas juhtuda võinud lugu, näpuotsaga butafooriat lisatud ning ulmejutuks kuulutatud. Sellised tekstid teevad žanrile häbi.
Teksti loeti eesti keeles

Samoldinile näib meeldivat kirjutada lugusid lähituleviku-Eestist ja provokatiivsetel teemadel. Kui "Joroski öö" sisuks oli setude Donbassi-stiilis hübriidsõda eestlaste vastu, siis käesolevas loos... See kirjeldatud müür jooksis ju üsna mööda praegu kavandatavat Rail Balticu trassi. Ja mingid rongid käisid seal ka. Selline, et milline võiks välja näha "Rail Balticuga poolekslõigatud Eesti" postapokalütilistes tingimustes, olen isegi mõtisklenud. Samoldin kirjeldab oma loos midagi sarnast ja tulemuseks on veidi mõningaid vene ulmeteoseid meenutav  rõhuv-absurdseks kiskuv maailm. 
Sarnaselt Indrekule võtab ka minu jaoks  hinde "4" peale just see stiil. Idee on hea, aga loo võinuks veidi teises võtmes kirja panna...
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: