Kasutajainfo

Michael Bishop

12.11.1945-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Michael Bishop ·

One Winter in Eden

(jutt aastast 1980)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Ameerika väikelinna kooli tuleb õpetajaks üks mees, nimeks Lang. Tema silme läbi me sündmusi näeme. On vist 1960-ndad. Lisaks tavapärasele kolleegidega seotud suhtlemismuredele annab ajale ja kohale värvi ka rassiküsimus ja kodanikuõiguste temaatika. Lang on valge mees ja ta võeti tööle lahkunud neegri asemele. Nii mõnelegi on see vastukarva ja uus töötaja peaks seetõttu väga madalat profiili hoidma. Sellest hoolimata rebib Lang ühel päeval klassi ees puruks ühe koolipoisi raamatu. Raamatu pealkiri on "Everyone Knows What a Dragon Looks Like". Hiljem on ta direktori ees, kes nõuab selgitust. Mõningase keerutamise peale ütleb Lang põhjuseks, et raamatu pealkiri sisaldavat valeväidet. Ja tema teab seda, sest ta ise olevat ka lohe. Nali? Direktor muigab ja ütleb, et tema on ka lohe, ent hoiab end vaos. Direktor näib kõnelevat siiski kujundlikus mõttes, aga mine sa võta kinni - me loeme ju idee järgi ulmejuttu.

Igal juhul jäetakse Lang kooli tööle ja jätkub tavaline väikelinna koolielu. Aga Lang on tõesti lohe, kes on mingil põhjusel (mis jääb ähmaseks) maale inimesena elama tulnud. Vaid aeg-ajalt meenub talle tema reptilian past. Lohe ontlik elu inimeste seas meenutas mulle vägisi Põrgupõhja Jürkat krestoomaatilisest õudusromaanist. Ja kui lohe juba platsis on, siis võiks ta lõpuks ikkagi ka oma traditsioonilise kuju võtta. Me ei pea pettuma. Ühel hetkel ei suuda Lang end talitseda ja teeb tembu ära. Et see toimub suurema rahvahulga ees ja siseruumis (kohtusaalis), meenutas situatsioon Arthur Conan Doyle´i "Kadunud maailmast", kus pterosaurus lae all tiire tegema hakkas.

Kuidagi rahulikult kulgev jutt, kus rõhk pigem inimestevahelistel väikestel ja väiklastel suhetel kui action´il. Kergelt nukratooniline fantasy.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022

Autorite sildid: