Kasutajainfo

Michael Bishop

12.11.1945-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Michael Bishop ·

The White Otters of Childhood

(lühiromaan aastast 1973)

ajakirjapublikatsioon: «The Magazine of Fantasy and Science Fiction» 1973; juuli
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Aasta 5300. Inimkonda on järel 2 miljonit ja nad kõik elavad Kariibi mere saartel. Taoline kohavalik pole vabal tahtel võetud - pigem on tegu reservaadiga, mille on määranud inimestele parfektid. Kes need parfektid on, jääb selle jutustuse põhjal suhteliselt segaseks. Nad on ka nagu inimese moodi, ent neil puuduvad inimesele omased puudused. Kas on tegu teise inimliigiga või mingite jumalike olevustega, ei tea. Sõna "parfect" on moonutatud versioon perfect´ist (täiuslik). Nad peavad inimesi kergelt alaväärtuslikeks ega soovi jagada nendega ühist asustuspiirkonda. Parfektide teema on tegelikult loos kõrvaline, sest kõik sündmused toimuvad n-ö tavainimeste seltskonnas. Inimkonnal on omavalitsus - navarhia, mida juhib navarh nimega Serenos. Serenosel on küll nõuandjatest kaaskond, ent sisuliselt on tegu monarhiga, kelle välise viisakuse ja vaoshoituse taga peitub julm isiksus, kes hoiab pikka viha ega salli vastalisi seisukohti.

Loo minajutustaja on Serenose endine nõunik Marckrier, kes on kunagi vastuolude tõttu asumisele saadetud ja kes teeb loo alguses veel teisegi vea - armun navarhi ihuarsti tütresse ning leiab ka vastuarmastust. Viga seisneb selles, et navarh Serenos oli juba mõnda aetga näidanud ise neiu suhtes mõningaid tundeid üles ja armukadedus on väga intensiivne tundmus. Serenos annab nõuniku abielule küll oma õnnistuse, ent peategelane on veendunud, et valitseja ei jäta asja niisama. Möödub 7 aastat ja Serenos saadab Marckrieri mingil ettekäändel mõneks päevaks missioonile. Sel ajal läheb ta ihukaitsjatega eksnõuniku majja ning vägistab naise tolle isa silme all. Jõhkra teo tulemusel naine rasestub ja sureb hiljem sünnitusel. Eksnõuniku elus on pärast seda ainult üks eesmärk - kättemaks. Pidevalt ihukaitsjatest ümbritsetud navarhi pole aga lihtne lõksu püüda. Mees ühendab jõud surnud naise isaga, kes on navarhi ihuarst ja tegeleb valitseja soovil vivisektsiooniga, aretades inimestest erinevaid loomi.

Autor suutis mind panna kaasa elama, tunda samasugust ängistust, valu ja jõuetut viha nagu peateglane (muidugi mitte samas ulatuses). Muljetavaldavaim lugu kogumikust "Blooded on Arachne".

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2021
august 2021
juuli 2021
juuni 2021
mai 2021
aprill 2021

Autorite sildid: