Kasutajainfo

Helena Alexandra Altroff

  • Eesti

Teosed

· Helena Alexandra Altroff ·

Defectis

(jutt aastast 2013)

eesti keeles: antoloogia «Täheaeg 12: Musta Roosi vennaskond» 2013

Tekst leidub kogumikes:
  • Täheaeg
Hinne
Hindajaid
1
0
2
2
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (5)

Mulle see teaduslik-fantastiline lugu oma äärmiselt eksootilise ja kohati lausa gootilikkuse kalduva tulevikumaailmaga-sulametallist mered kauge planeedi kuudel, magnetsõidukid, igavene noorus ning geenimanipulatsioonid-igatahes meeldis, mistõttu otsustasin maksimumhinde kasuks. Õhustik on hästi loodud ja lugu on piisavalt lühike, et mitte ülearust ballasti sisaldada ning tüütuks muutuda.
Teksti loeti eesti keeles

See on teine lugu 12. Täheajas, millel on minu jaoks lummav pealkiri. See on lugu, milles on tõepoolest kujutlusvõimet kaasa haarav keskkond: inimesed on asustanud ridamisi planeetide kuusid, metallmeri, kloonid, igavene noorus, mille taga ajamisega on ületatud paljugi (normaalsuse) piire, rändteadlased jne.

Niisiis on loos palju ideid ja häid elemente. Pettumus tervikus oli minu jaoks lõpuni jõudes pöördvõrdeline detailide headusega.

Ma ei ole fänn, kui asi jõuab animeni. Jätab lihtsalt ükskõikseks. Lugu kui niisugune oli iseenesest ka selline õlgu kehitama panev: on kaua kodust ära olnud kodanik, kes sinna haiget tegevate mälestuste keskele tagasi laekub, ühe lähedase eest leiab ja siis nagu olekski kõik. Mulle jääb mulje, et autoril oli raskusi loole mingit löövat, üllatavat, põnevat lõppu välja mõelda. Sellisel kujul nagu ei pääsenud intriig päriselt esiplaanile. Nii jäigi "Defectis" minu jaoks säraküünlaks, mis alguses suure praginaga käima läks, pildus sädemeid, ajas paksu tossu ja lõpuks tegi tagasihoidlikult vsss-ti...

Teksti loeti eesti keeles

Mul kerkis silme ette miski jaapani multikas, nagu ilmselt mõeldudki, ainult et huvitav ei olnud. Eelmine arvustaja on väljendanud sama tulemust: asjatundlikult loodud keskkond, kus ei juhtunud mitte midagi. Oli terve hulk sõnu püüdlikult ritta seatud, lõpptulemus aga sumbus ära, jutt ei jõudnud välja mittekuhugi ja langes lihtsalt ootamatult ära. Jama. Teist korda enam ei loe.
Teksti loeti eesti keeles

Debütandi kohta päris kobe jutt, aga teisalt väga võimast elamust ei tekitanud. Maailm tundus ka mitmest küljest liialt ebaloogiline või siis piisavalt lahtiseletamata, nagu ka eespool on viidatud. Pealegi pole muidugi ka anime-fänn.
Teksti loeti eesti keeles

Ühest küljest polnud ju paha, aga kuidas hinnata juttu, mille iga lõik sulle kisendab: «Ei usu! Ma ei usu seda!» Ei lahingutegevust, ei maailma, ei linna ega üksikuid tegelasi. Mulle küll näib, et see tahtis olla sarja avateos, aga BAASis on see Altroffi ainus teos. Ent meeleolu oli olemas, jutt jäi meelde. 2+
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023
august 2023
juuli 2023

Autorite sildid: