Kasutajainfo

Toomas Krips

1988-

  • Eesti

Teosed

· Toomas Krips ·

Teene võlgu

(jutt aastast 2012)
http://ulmeajakiri.ee/?jutt:-teene-volgu

ajakirjapublikatsioon: «Reaktor» nr 9 (juuni 2012)
♦   ♦   ♦

eesti keeles: antoloogia «Tuumahiid» 2013

Tekst leidub kogumikes:
  • Reaktor
  • Reaktor, juuni 2012
Hinne
Hindajaid
2
3
2
1
0
Keskmine hinne
3.75
Arvustused (8)

Esmalt tunnistan, et ei tea, kas jutt on tegelikult ka hea või põhjustas mu positiivse üllatuse lihtsalt rõõm lugeda Reaktorist lugu, mille autor on püüdnud teha midagi lahedat ja mitte päriselt redeli pealt alla kukkunud asja käigus. (Ma ei ole kõikide Reaktorite kõiki lugusid lugenud, hinnag pärineb pistelisest kontrollist.)

Setting on postapo Jaapan. Selline manga-jaapan. Seal askeldavad ringi inimesed, kes on üsna inimesed, inimesed, kes on oluliselt vähem inimesed, inimesed, kes pole peaaegu üldse inimesed (visuaalsel vaatlusel ja kehavedelikke analüüsides vähemalt) ja lisaks olevused, kes polegi üldse inimesed. Kõik nad on vähemalt formaalselt viisakad, sellised Jaapani moodi viisakad, kus sündsa käitumise all varjub kohati väga vähe sündsat mõtlemist.
Raha asendab ses postapo-ühiskonnas, kus jeenikraamist eriti kasu enam pole, mitmetasemeline teenete süsteem ja sellele süsteemile osutab siis ka pealkiri.
Kuna jutt on lühike ja kõigile võrgus kohe kättesaadav, siis mis sest sisukokkuvõttest ikka: http://ulmeajakiri.ee/?jutt:-teene-v%F5lgu ja lugege ise.

Hinde põhjendus: loos olid olemas nii põnevus, teatav areng, huviäratavad tegelased kui ka lahendus-puänt, ja kõigi nelja esinemine ühes loos on tegelikult Eesti viimase aja ulmes päris kõva sõna. Õnnitlen autorit!
Teksti loeti eesti keeles

Mina püüdmiste eest häid hindeid ei anna. Hinde saab ikka tulemus, mitte püüdmine. Õnneks ei ole see jutt Eesti viimase aja ulmes päris kõva sõna.

26.10.2013: Väga õigesti on selle loo zhanri kuskil mujal ära nimetanud kaasarvustaja Lukas: "sügava poindita olupildike". Ebarahuldav hinne tuleneb muuseas ka asjaolust, et mul ei ole mingit "originaal žanriulmele osaks saavat leplikkuskoefitsienti", millega midagi läbi korrutada või jagada.

Teksti loeti eesti keeles

Otse loomulikult on see jutt viimase aja eesti ulmes päris kõva sõna, eelmise arvustaja võimetusele häid jutte ära tunda avaldan siinkohal sügavaimat kaastunnet! ...Aga see selleks, jutt ise on tõepoolest võimas. Tuntavad anime/manga mõjutused on muidugi äratuntavad, aga need mõjuvad väga loomulikuna. Põhiline on see et see jutt ei mõju puise punnitamisena, nagu eesti jutud tihtipeale välja kukuvad. Mulle igatahes väga meeldis ja asjaolu et loo lugemisega paralleelselt jooksid silme ette erinevad kunagi nähtud animed ja mangad ei tulnud tegelikult eriti kahjuks. Hea lugu!
Teksti loeti eesti keeles

Jah, lugu on hea. Ma ei oska seda kuidagi absoluutskaalal hinnata (kas peakski?), aga omas kontekstis mõjub see tõesti kuidagi eriti ootamatult hästi...
Teksti loeti eesti keeles

Ma kõõlun selle loo osas parasjagu joonel, kus ühel pool on see, et tõesti, noh, hästi tehtud; teisel pool on see natuke õnnetu tunne, et tead - sügavalt poogen. Selle tõttu ongi hinne ka kolm. Kõva kolm. Mind lihtsalt ei haara see Jaapani-värk piisavalt. Teened = raha idee on muidugi huvitav. Tegelased on huvitavad. Pole selline rõõmsameelne happy-happy, joy-joy värk ka ega midagi. Tõsine värk ikkagi :)
Teksti loeti eesti keeles

Ma ei oska sellisest jutust midagi tarka arvata. Mulle tundusid need futuristlike vidinate mainimised muu jutu sees kuidagi punnitatud, tegelaste motiivid olid arusaadavad aga kahjuks minusuguse isehakanud esteedi jaoks puudusid kõikidel neid lunastuslikud omadused. Lihtsamalt öeldes ei olnud ükski tegelane väärt minu aega. Nii vähemalt mulle tundub.   Aga - ma olen nõus ka (osaliselt) Triinu Merese aruteluga siinsamas ülal, et loos on olemas põnevus, teatav areng, huviäratavate tegelaste suhtes jään aga eriarvamusele.   Hindeks kolm, sest nelja ei venita kuidagi välja aga kahte väärt see kirjatükk nüüd kah pole.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2021
november 2021
oktoober 2021
september 2021
august 2021
juuli 2021

Autorite sildid: