Kasutajainfo

Terry Pratchett

28.04.1948–12.03.2015

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Terry Pratchett ·

A Hat Full of Sky

(romaan aastast 2004)

eesti keeles: «Kübaratäis taevast»
Tallinn «Varrak» 2006

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
4
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (6)

Üheteistkümneaastane Tiffany Aching, kes suudab oma kehast väljuda, läheb mägedesse ühe nõia juurde nõiaks olemist õppima (mis teatavasti seisneb peamiselt mitte võlukunsti kasutamises, vaid selle mittekasutamises)Samal ajal liigub ringi kehatu olevus, kes ei suuda surra ja kes otsib tugevaid, võimsaid, tarku inimesi, et nende kehi ja mõistusi üle võtta.Asjasse sekkuvad muidugi ka Nac Mac Feegle, kellel on nüüd uus kelda. Mõnus raamat. Veidike kõhe, aga mõnus. Tegelikult meeldis mulle "Wee Free Men" rohkem - oli vist kuidagi võimsama emotsiooniga, aga viis siiski.
Teksti loeti inglise keeles

Minu hinnangul on nn. "lastele" mõeldud kettamaailma lood palju paremad kui sapist nõretavad täiskasvanute koomikafantaasiad (või ehk peaks ütlema koomiksfantaasiad).Nii Tilludes vabameestes, kui ka Kübaratäies taevas tegeletakse vaheldumisi põneva sündmustikuga ka üsna igavikuliste probleemide arutamisega. Näiteks probleemiga: mis teeb ühest nõiakunstist selle õige!Pratcheti jutuveeretamise oskus on läbi raamatute ühtemoodi hea. Mõnes raamatus jutustab ta lihtsalt huvitamat lugu kui teises. Kui seda ei oleks, siis muutuks ainult absurdihuumorile ja satiirilisele irvitamisele üles ehitatud jutud kähku igavaks. Aga Tiffany seiklustest lugedes on tunne, et lisaks seiklustele ja huumorile olen saanud midagi ka hinge jaoks. Kasvõi teadmise, et hea juustutegemise oskus on etem võlumisest.
Teksti loeti eesti keeles

Mul oli see raamat parajasti lõpukorral, kui lugesin kurba uudist Pratchetti haigestumisest. Maestro on ootuspäraselt reibas ja lubab enne kuhtumist veel paari raamatut; moodne teadus on ennegi imesid teinud ja vast pole ahastamiseks veel põhjust... Aga kui tusk siiski peale peaks tulema, aitab ju alati härra enda kirjandus. “Hat Full of Sky” on biblioteraapilises mõttes üks paremaid noorsookirjandusteoseid, mida kohanud olen.

Sihtgrupp sihtgrupiks, Pratcettit ei tohi alahinnata; mõneski mõttes on see teos ka üks paremaid sissejuhatusi puhtpraktilisse nõiakunsti (ehk rakenduslikku “pealoogiasse” — pedantide rahustuseks kinnitan, et seda konkreetset värdsõna teoses tegelikult ei esine) ning selles mõttes isegi ehk ohtlik — vähemalt marukristliku või muidu tõemonopolile pretendeeriva mätta otsast avanevas jäigas maailmapildis, milliste lustilise kõigutamisega Pratchett allakirjutanu igavese tänu ja imetluse ära on teeninud. Nii ongi ehk parem, kui Kristuse sõdurite otsese turmtule võtavad enda peale Potteri-tüüpi tarbekirjandustooted ning Pratchetti oivalisuse avastamise rõõm jääb neile, kes võimelised reklaami-ja-meediapumbaga mugavalt otse makku süstitavast läbinämmutatud, tsensuuriraspliga nüristatud ja poliitkorrektsuse väitsaga ohutukskohitsetud massikuldist kaugemale vaatama.

Ah jaa, Uffingtoni Valge Hobuse motiivi sissekirjutamine oli minu meelest hästi armas. Keegi võiks ka Eesti huvitavamate muististe ja vaatamisväärsuste ümber sama šeffi omamütoloogiat punuda.
Teksti loeti inglise keeles

Mulle on Tiffany armas, sest kujutlustes olin ma noorena tema (häh, kujutlustes me võime kõik kõike olla!) ja tore on kõike enamjaolt õigesti teha. Et jeekimile pandi nimi ja täideti tema kolmas soov, oli ju nunnu? Uduselt see vist, mida ma isegi oleks teinud. Aga kirjutatud siiski nii, et tuli üllatusena.
Ah kui põnev on neid lugusid oma tütrele anda ja näha, kuidas pealekäimisel on viimaks mõju =)
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: