Kasutajainfo

Terry Pratchett

28.04.1948–12.03.2015

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Terry Pratchett ·

Thief of Time

(romaan aastast 2001)

eesti keeles: «Ajavaras»
Tallinn «Varrak» 2007 (F-sari)

Sarjad:
  • F-sari
Hinne
Hindajaid
4
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (6)

Astrofyysikud väidavad, et tähed, kosmiline tolm, mustad augud ja muu ruumis ringi lendlev kribu-krabu moodustab Universumi massist kõigest närused 10%. Ylejäänud 9/10 massist moodustavad Audiitorid. Keegi peab ju ometigi paberimajanduse korras hoidma! Võtma arvele iga viimase kui vesiniku aatomi, arvutama nende iga-aastast amortisatsiooni.. jne. Kõike seda on aga kohutavalt raske teostada, kui muidu igati ontlikus ja seaduspärases Universumis käivad ringi mingit ”vaba tahet” omavad tyybid (vt. inimesed) ja alatasa kõik asjad enda ymber segamini ajavad. ”Mis kord see on, kui korda ei ole!”, hyyavad Audiitorid, ning nende kollektiivses mõistuses synnib kurikaval plaan..

Samal ajal, või tegelikult, pole oluline mis ajal, Ankh Morporki linnas. Kahe auväärse gildi - Kellaseppmeistrite ja Varaste gildide peahoonete uste tagant leitakse yhel ja samal päeval kaks poisslast. Mööduvad aastad. Yhest poisist, nimega Jeremy, kasvab geniaalne kuid nupust pisut nikastanud kellameister. Teisest aga oleks aga kindlasti saanud kuulus varas, kui ta poleks sattunud yhte salapärasesse, kõrgmäestikus paiknevasse mungakloostrisse, kuulsa Lu ”Koristaja” Tze käealuseks.

Muuhulgas saab lugeja siit raamatust teada, miks shokolaad on parem kui idamaised võitluskunstid, kuhu kaob aeg, miks ei ole lumeinimesed siiamaani välja surnud ja maailma kõige stiilsema mooduse enesetapu sooritamiseks. Varasemast tuntud kõrvaltegelastest osalevad siin veel Surm, Susan ja Nanny Ogg.

Kokkuvõttes on tegemist järjekordse Pratchetti paremikku kuuluva raamatuga. Ise paigutaksin ta headuselt sinna kuhugi Truth’i ja Hogfather’i vahele. Yhesõnaga - soovitan.

Teksti loeti inglise keeles

Võib-olla oli tõlge vilets, aga nii heaks, kui kaks eelmist arvustajat, ma seda romaani ei peaks. Kohati oli päris huvitav ja nalja sai ka veidi, aga mitte väga. Ja üldiselt kipub Pratchett ennast ülemäära kordama. "Nelja" veab siiski välja.
Teksti loeti eesti keeles

Minu Kettamaailma "kroonikad" jäid pooleli umbes viienda või kuuenda osa pealt, aga kui mõni hilisem teos kätte satub, siis loen ikka läbi. Enamasti ei pea pettuma. "Ajavaras" on täiesti lahe lugemine, kus on päris palju madinat ning saab ka kõvasti nalja. Kahjuks jätab raamat natuke venitatud mulje. Sahmerdamine sahmerdamise pärast rikub ilusa üldmulje ning ei lase kõige kõrgemat hinnet panna. Aga nelja teenib vabalt välja küll.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023

Autorite sildid: