Kasutajainfo

Terry Pratchett

28.04.1948–12.03.2015

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Terry Pratchett ·

Truckers

(romaan aastast 1989)

eesti keeles: «Autojuhid»
Tallinn «Varrak» 2008

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
1
1
1
0
Keskmine hinne
3.8
Arvustused (5)

Tegelikult on Truckers, Diggers ja Wings kokku The Bromeliad. Ja kahe viimase tegevustik toimub ajaliselt samal ajal, kuigi viimane ikka võtab lõpu kokku.

Tegelased on pisikesed noomid, kelle elu bensiinijaama prügikastist toitudes ja muidu ka on päris meeleheitlikuks läinud. Noori ka enam ei sünni ja nii ühel päeval võtab noorim asjalik meestegelane nad kokku ja hüpatakse veoautole - saagu mis saab, enam hullemaks minna ei saa!

Satuvad nad aga kaubamajas elavate noomide juurde, kes välismaailma olemasolusse eriti ei usu ja on end osakondades pesitsevate klannidena hästi sisse seadnud. Päris viimase hetkeni ei taha nad ka uskuda, et see pole mitte lihtsalt allahindlus, vaid tõesti tühjendusmüük, misjärel kaubmaja lammutatakse.

Siis aga otsustavad nad lahkumiseks veoautot kasutada. Selleks on aga vaja kõigepealt seda juhtima õppida. Ja nemad on pisikesed.

Muhe jutt. Ja see "Book of the Nomes", millest piiblilikke tsitaate tuuakse, on ka muhe. Omaette roll on ka kuubil, mis noomide arvutiks või AI`ks osutub.

Teksti loeti inglise keeles

I. Ja seal olid mõned kes ytlesid, meie oleme näinud uusi Silte mis Vennad Arnoldid (asut. 1905) on näidanud meile Kaubamajas ja me oleme nõutud sest meie ei mõista neid mitte.

II. Sestap et käes on Hooaeg mil Jõululaat on alati olnud kuid Sildid mis meile on näidatud ei ole mitte Jõululaada Sildid.

III. Ka ei ole need Jaanuari Väljamyygi ega Koolilaada Sildid, ega Kevade Moed ega Suvine Allahindlus ega muud Sildid mida meie näinud oleme nende Hooajal.

IV. Need uued Sildid mis meile on näidatud ytlevad Lõpumyyk ja meie oleme nõutud.

Noomide Raamat, Kaebused I-IV

See Bromeliad triloogia on mul riiulis vedelenud mäletamatutest aegadest ja lugemiseni ei olnud seni jõudnud peaasjalikult seepärast et kaudsete vihjete põhjal oli asjast mulje jäänud nagu oleks tegemist puhaste lastekatega. Mõnes mõttes pisut ongi - mahtu ca 200 lk. per raamat, minimalistlikult lihtne syzee, kindlasti on asi lastekirjanduslikult.. nunnu. Samal ajal on tegemist tõsiselt hea comic SF`iga kuhu on selle tillukese mahu sisse inkorporeeritud sellises koguses klassikalisi zanrielemente yle terve spektri et hoia piip ja prillid.

Tõsiselt hea asi, kontentreeritum ja parem kui arvestatav osa Kettamaailma sarja raamatuid. Soovitan.

Teksti loeti inglise keeles

Ei tea, kas viga on nüüd minus, aga... ei meeldinud. Kui harilikult ma kugistan igasuguse Prätsu teose kiiresti alla, siis antud teos venis ja venis ja venis ja venis...Süžee, mida eelarvustaja minimalistlikult lihtsaks nimetas, oli mulle lihtsalt igav ja pingevaba. Jah, nalja sai ja puha, aga mingisugust puänti ei olnud. Mage ja tuim, ideerikkusest hoolimata.No mõelge:On probleem.Sellest ülesaamiseks on plaan.Plaan viiakse täpselt täide, mingeid üllatusi ei tule.Häpi end.Ostsin kogu triloogia ühe raamatuna, ise mõeldes, miks ta küll nii odav on (no ikkagi kolm ühe hinnaga ju) - nüüd nägin. Triloogia teise osa lugemist alustasin, aga ei viitsinud enam.Ideid ju oli, aga raisku on need lastud minna. Igav. Selle eest ja selle eest, et Prätsul on tunduvalt paremaid raamatuid, kaks. Ei soovita.
Teksti loeti inglise keeles

Naljakas ta oli ja päästis koos järgneva osaga mul ühe väga igava aastaaruande esitamise konverentsi. See osa aga saab "4" asemel "3" selle pärast, et jälle käsitleb Pratchett müstilist "vanamooride-jõu" nimelist nähtust. Kirjanikule vist tundub, et suvaline vanamutt võib peatada suvalise suurusega tanki.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: