Kasutajainfo

Terry Pratchett

28.04.1948–12.03.2015

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Terry Pratchett ·

Johnny and the Bomb

(romaan aastast 1996)

eesti keeles: «Johnny ja pomm»
Tallinn «Varrak» 2007

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
2
0
0
Keskmine hinne
3.75
Arvustused (4)

Johnny & Co-l on jälle tegemist, et tasakaalustada ja korda seada ajavoolude erinevad harud. Seigeldakse edasi ja tagasi aastatel 1941 199? .
Ettetulevad probleemid ja jamad on tuttavad kõigile, kes on näinud filmitriloogiat "Tagasi tulevikku". Midagi sisukamat see lugu ei sisaldagi.
Teksti loeti inglise keeles

Üks idee seal vist siiski oli - et ajas reisida ja sellest aru saada, pead sa olema vaimuhaige. Aga viis tuleb sellest, et ükskord, aastaid tagasi, nägin ma õudusunenägu ajareisist tagasi Teise ilmasõja aegsesse Inglismaale ja on väga meeldiv, kui sulle su unenägusid uuesti meelde tuletakse.
Teksti loeti inglise keeles

Ajarännu temaatika on alates Wellsist saati väga populaarne olnud. Paljud ulmekirjanikud üritavad selle ideega midagi peale hakata ning ainult vähestel õnnestub tõeliselt üllatada. Pratchetti "Johnny ja pomm" on selline suhteliselt turvaline ajas seiklemine. On suur probleem, mida üritatakse lahendada ning loomulikult ei saa peategelased sellega kohe esimesel korral hakkama. Kirjutatud on asi lahedalt, kuid olgem ausad, ideed pole tegelikult ollagi. Sellepärast ka kolm.
Teksti loeti eesti keeles

Me tunneme Prätsetit (sorry...) ikka peamiselt tema kettamaailma lugude järgi ja seetõttu, olgem ausad, mõjuvad tema Inglismaad käsitlevad jutud kuidagi võõrkehana. Ega need midagi väärt polegi, samas meeldivad mulle tolle irvhamba hilisemad lood rohkem kui varasemad. Neile on tekkinud sisu ja sõnum. Ühesõnaga, säilitades oma laheda jutustamisstiili, kus peaaegu iga lause on hea kild, üritab ta lugejale ka midagi öelda. Neis on omalaadset sügavust ja kuidagi väga helget inimlikkust, mis laseb neile palju andeks anda. Noh, see lugu ei kanna ühestki otsast välja, lugu nagu ei olekski, ometi on seda hea lugeda...
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: