Kasutajainfo

Terry Pratchett

28.04.1948–12.03.2015

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Terry Pratchett ·

Feet of Clay

(romaan aastast 1996)

eesti keeles: «Savijalad»
Tallinn «Varrak» 2005 (F-sari)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
  • F-sari
Hinne
Hindajaid
9
3
0
1
0
Keskmine hinne
4.538
Arvustused (13)

WOW ytleks vist mõni ameeriklane see raamat on ikke hea kyll. Hästi lahe selline tihedalt tohutult naerma ajav ja mitte nii (aga piisavalt) tihedalt tõsiselt mõtlema ja arutlema panev. Noh kusagil linnas Ankh-Morpokis (teate kyll toda) käib ringi sarimõrvar ja ta tuleb leida. Laval on igast vampiirist lohed, taimetoitlasest libahundid ja töötud golemid (lõpuks hakkab yks isegi rääkima) ja ma arvan, et isegi Sherlock Holmes poleks suutnud äraarvata kõige taga olevat kuripaha. Soovitan soojalt ja ainult 5000 kraadi tselsiuse juures.
Teksti loeti inglise keeles

Pratchettil on need Discworldi raamatud põhiliselt neljas grupis, vastavalt tegelaskonnale - Rincewind & Co, nõiad, Surm, ja City Watch. Minule isiklikult meeldivad viimase kategooria raamatud miskipärast kõige rohkem. Käesolev osa on yks neist.

Nagu eelarvustaja juba mainis, on siin tegemist terve posu yksteisega läbi põimuvate mõrvamysteeriumitega, mida Samuel Vimes, kapten Carrot, libahundipreili Angua ja teised jõudumööda lahendada yritavad. Nalja saab sealjuures, nagu alati, igal lehekyljel vähemasti kaks korda. Kasvõi see kuidas Sam Vimes vastkoorunud lohetibu pealt sigarile tuld võtab.. Või see kuidas hävitada herilasepesi - neid mineerides, seestpoolt.. ;)) Yhtlasi võib siit hea tahtmise korral leida ka tõsisemat sorti mõtlemisainet.

IMO Pratchetti loomingu vähemasti top kolmandikku kuuluv teos.

Teksti loeti inglise keeles

Tõesti hea raamat. Huvitav, et patriitsi üritavad pidevalt kukutada monarhistlikud vandenõulased? Näib, nagu Ankh-Morporki taolises suulinnas muid äärmusgruppe ei eksisteerikski. See polnud mõeldud etteheitena, raamat oli hea ja tõestab, et vähemalt Pratchetti avaldamise suhtes on "Varrak" õigel teel. Muide, Eichenbaum võiks ükskord ära otsustada, kas Nobbs või Noobel, see nimejama kisub pikapeale kaunis tobedaks.
Teksti loeti eesti keeles

Vahetult pärast Robert Asprinit lugedes oli mulje igati positiivne. Selline ülekeskmise tasemega Kettamaailma-lugu - kellele need meeldivad, see lugemist kindlasti ei kahetse. Kohati tõepoolest ajas isegi naerma.
Teksti loeti eesti keeles

Üritasin lugeda, neljandikust kaugemale ei jõudnud. Tegevus on liiga hakitud, et seda jälgida õnnestunuks. Kuid möönan, et sellesse neljandikku sattus ka mitu head kohta - kursant Punnpepu töölevõtmine näiteks.

Kuna ma esimesest neljandikust kaugemale ei jõdunud, ei peaks ma siin tegelikult üldse midagi arvama - kuid kiusatus oli liiga suur, kuna ma polegi vististi Mr. Pratchetti kohta varem midagi arvanud.

Kui üks eelarvustaja ütleb, et kuripaha äraarvamine peaks lausa iseäralikult raske olema, siis loogiliselt võiks kogu toimuva taga toosama Punnpepu olla :P

Teksti loeti eesti keeles

Jälle üks korralik raamat ülipopulaarse Pratchetti sulest. Tegevust on, nalja saab ka natuke üle keskmise. Mõrvamüsteerium pole just kõige originaalsem, kuid lähenemine sellele üsna omapärane. Värvi lisavad ka mitmed kummalised kohad ja tegelased. Mulle meeldis. Neli
Teksti loeti eesti keeles

City Watch on siis Kettamaailma kriminaalsari, mis ühendab endas jooni kõigist politseisarjade klassikutest Hill Street Bluesist CSIni välja.

Käesolevas osas otsib kirev linnavahtide kamp lahendust kahele suuremale probleemile: toimuvad mõrvad, mille taga võivad olla golemid, ning keegi mürgitab järjekindlalt ja tihedast valvest hoolimata linna patriitsi, kes kõigub elu ja surma piiril. Lisaks väidab vapiamet, et kapral Nobbs on tegelikult Ankhi krahv.

Ka mulle meeldivad Pratchetti linnavalve lood kõige rohkem. Esiteks suudab ta need tänu kriminaalsele momendile lõpuni suhteliselt põnevad hoida. Teiseks on linnavalve tegelased inimlikud (või misiganeslikud) ja sümpaatsed.

Tõsi küll, ka siin oli palju mõttetut vahtu ja vaimukusi, mis ei ajanud naerma. Ja taas tundus, et Pratchett on hoolimatu - viskab mitu peotäit tegelasi ühte patta kokku ja segab korra, selle asemel, et piirduda vähema hulga liinidega, kuid mängida need ilusasti välja. Samas on mõni superhea tegelane, näiteks see väike rotipüüdja-rambo. Nii et viie annan Pratchetti enda loomingu kontekstis.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: