Kasutajainfo

Sergei Moskvin

Teosed

· Sergei Moskvin ·

Kontakt tretjei stepeni

(romaan aastast 2010)

Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Tegemist on millegi õudukalaadsega. Ilmub äkki kusagil Venemaal suure paugu, tule ja suitsuga välja mingi olend. Esimesest pilgust talle on selge, et tegemist on tulnukaga. Surnud tulnukaga. Sõjavägi paneb olendile muidugi kohe käpa peale, kuulutab kõik ülisalajaseks ja hakkab tulnukat mingis tuumasõja otstarbeks pooleldi valmis ehitatud maa-aluses juhtimiskeskuses uurima. Tegelikult on lood aga nii, et surnud tulnukas polegi nii väga surnud, vaid uurib hoopis omakorda inimesi. Ja kui tulnukas oma uuringutega inimestest hulga kiiremini valmis saab, asub ta tegutsema ehk siis end sinna baasi mugavalt sisse seadma.

Tulnukal on muidugi hulgi igasuguseid inimestele kättesaamatuid võimeid ja oskusi, ka pole ta tegelikult üldse humanoidne, nagu ta inimestel algul endast arvata lasi. Ja hakkab ta siis baasi personali ja teadlasi hävitama, see käib tal oma mentaalsete võimete abil ülilihtsalt. Raamat räägib aga sellest, kuidas venelased baasiga ühenduse katkemise järel sinna ilmatuma jurakasse punkrisse rühma sõjaväeluurajaid asja selgitama saadavad ja kuidas nood seal oma elu eest võitlevad. Muidugi on olemas superkangelane, kellele miski võimatu pole. Loo lõpp on aga absoluutselt üllatustevaba.

Mul on horrori alal kogemust väga napilt ja sedagi raamatut sattusin lugema vaid seetõttu, et ei osanud ta sellist suundumust kahtlustada, kuid julgen siiski arvata, et ega millegi arvestatavaga tegemist pole. Samas paari öö une võib raamat eriti nõrgemanärvilistel ehk ära rikkuda ka. Nii et mitte ka täiesti lootusetu lugu. Seega kolm.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: