Kasutajainfo

Martin Kirotar

2.07.1987-

  • Eesti

Teosed

· Martin Kirotar ·

Uus algus

(jutt aastast 2013)
https://www.ulmeajakiri.ee/?jutt:-uus-algus

ajakirjapublikatsioon: «Reaktor» september 2013 (24)
Tekst leidub kogumikes:
  • Reaktor
Hinne
Hindajaid
0
1
2
0
0
Keskmine hinne
3.333
Arvustused (3)

"DataFort tegeles igat sorti andmete töötlemise, sisestamise ja andmebaasidesse kandmisega." Suure osa maailma IT-st võiks selle alla mahutada :)

Keskkooliõpilase jaoks oleks see tekst päris hea. Muidu selline palaganiseeritud Philip K. Dick. Temal pidasid androidid kuskil tervet võltspolitseijaoskonda ülal, aga kui Dicki jutus avaldab muljet sünge paranoilisus, siis siin toimuva B-filmilisus.

Teksti loeti eesti keeles

Küberpungiliku õhustikuga loo plusspooleks on kahtlemata tuleviku-Eesti õhustik (tegevuskohana võis ära tunda Tallinna, ehkki seda otseselt nimetatud polnud). Eks see maailm kohati veidi pealiskaudseks ja visandlikuks jäi, aga iseenesest on selliseid tehnokraatliku ning veidi düstoopilise tuleviku-Eesti kirjeldusi, kus pole grammigi moraliseerimist ega muud hala, puhas rõõm lugeda.

Lugu ise oli ehk veidi liiga kiirevõitu tegevusega ja meenutas ülemäära mingit Hollywoodi ulmemärulit või Jaapani küberpunk-animet. Veidi riivas silma sõna "koroner" loo alguses-tegu on ju ikkagi Eesti-teemalise looga, ehkki räägib tulevikumaailmast, kus ehk ametinimetused võivad muutunud olla.

Loo hindeks "4-".

Teksti loeti eesti keeles

Sel jutul on palju miinuseid, aga ütlen kohe ära, et lugesin huviga, teksti järgi pauside ajal igatsedes, mida nii mõnegi sama kogumiku loo kohta ei saa öelda.
See oli naljakas jutt ses mõttes, et kuigi peategelase taipamatus iseenda suhtes oli hiljem arusaadavalt ära põhjendatud, ei muutnud see ometi olematuks fakti, et lugedes oli 2/3 lugu tunne, et tahaks talle karjuda:
"Mis sul viga on, et sa aru ei saa, me kõik oleme juba kindlad, et sinuga on nii!"
Ja et tema vaatepunkt oli ainus, mida pakuti, ent ta tappis kaks inimest, neile hiljem isegi eriti mõtlemata, ei saanud talle ka tingimusteta kaasa elada ning seetõttu oli juttu raskem lugeda. Kuskile peaks lugeja sümpaatia ju kalduma, aga siin oli autor kuni peaaegu loo lõpuni jätnudki selle lugeja otsustada, mis vähemalt minu puhul tõi kaasa igasuguse sümpaatia ja lojaalsuse täieliku puudumise. Kui mingi "uus algus" lõpuks ilmnes, oli mu jaoks liiga hilja, KÕIK (ilma erandideta) olid nõmedad.
Aga lugesin siiski huviga, eks ole. Rahuldav lugu selle poolest.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2022
juuli 2022
juuni 2022
mai 2022
aprill 2022
märts 2022

Autorite sildid: