Kasutajainfo

Triinu Meres

20.01.1980–

  • Eesti

Teosed

· Triinu Meres ·

Relvade kasutus

(jutt aastast 2015)
https://algernon.ee/relvade_kasutus

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 2015; märts
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

  • Algernon
Hinne
Hindajaid
3
0
0
1
0
Keskmine hinne
4.25
Arvustused (4)

Kui jälle kord satub ette lugu, kus vehitakse mõõkadega, kogutakse vägesid ja minnakse Võluprintsi vastu eepilisse lahingusse, siis tekib vähemalt allakirjutanul kiusatus aken kinni panna või raamatulehekülgi edasi keerata. See jutt aga tasub lõpuni lugeda. Selles on iva.
Teksti loeti eesti keeles

Esiteks ma mõtlesin: no mida... !?!?

Seejärel: ah ma parem hoian suu kinni (sõrmed klaverilt eemal). Nagu natuke piinlik tunne oli lugedes. Ma olen "1" reserveerinud ikka tõesti väga negatiivseid emotsioone tekitavatele lugudele. See siin on lihtsalt nõutukstegevalt mõttetu joru rittasätitud sõnu.

Võibolla on pealkiri mõeldud kummardusena kadunud Banksile? Võibolla on sisu mõeldud olema midagi sellist mõnusat ja muinasjutulaadset? Vahest isegi on sinna meelega sisse pistetud sarnasusi mõnede selliste asjadega nagu kuninas Leonidas, kes filmis "300" kolistas mööda selgeltnägijaid. Eh... Jätan kõrvale asjaolu, et mulle fantasy eriti üldse ei meeldi, kuid Triinu Meresi teised tekstid on ju sellest üllitisest peajagu üle! See on skelett, visand, millest aimub Triinu sõnaseadmisoskust, jutustamisoskust. Aga realiseerimata on see asi jäänud.

Ja et ennast mitte päris viimase piirini välja vihastada, siis kokkuvõtteks: Algernoni toimetus võiks kollektiivselt peeglisse vaadata ja küsida, miks nad ühele toredale Eesti fantaasiakirjanikule küll ometi niimoodi tegid? Häbi võiks teil olla! See "2" on teie hinne.

Teksti loeti eesti keeles

Eks pea alati, pea iga kirjutise puhul võib öelda, et saanuks paremini. Palju, isegi ehk enim sõltub lugeja eelhoiakutest, isegi tujust ja ootustest konkreetsele autorile ja teosele.

Ja mulle jättis see jutt sümpaatse mulje. Olid küll Hea ja Kuri, mingil tasandil isegi väga mustvalgelt, kuid samas oli kirjeldus ja vaatenurgad edasi antud seda teravust ilmselgelt neutraliseerivalt ning tegelaskujusid samas inimlikustavalt, sümpaatseks tegevalt. Selles mõttes meeldis see mulle oluliselt rohkem kui "Kuningate tagasitulek", kus hoolimata jutu pikkusest (ja mulle üldiselt meeldivad pikemad, lahtiseletavamad tekstid rohkem kui lühemad) ei suutnud ükski kesksem tegelane väga sümpaatseks/kaasaelatavaks saada.

Mis tekitas teatavat segadust, olid tegelaskujude nimevalikud, mis tundusid suhteliselt kokkusobimatud (ühe hõimu sees on ühe tegelase nimi Triibik ja teisel Ephialtes! Lahenduseks võib muidugi olla see, et Triibik tõlgiti lugeja emakeelde ära, aga Ephialtes mitte). Ja teatud määral ka pealkiri; ka mina mõtlesin kohe Banksile. Ilmselgelt on siin kogu segatud müüte ja ajalugu, eestkätt siis Termopüülide lahingut. Asi jääb üldplaanilt ehk häguseks ja auklikuks, aga mulle tundub, et tegu pole siiski mitte visandi, vaid teadliku võttega, mis võimaldab lugejal vahele, ette ja taha ise mõelda ja ette kujutada. Alati pole see ehk hea ega võimalikki, aga selle loo puhul tundus see küll töötavat.

Ei tea, kas just Merese seni parim lugu, aga hetkel paneks sellele küll kõrgeima hinde, eriti arvestades eelmist hinnangut.

Teksti loeti eesti keeles

Kuidas on olla ja elada noorelt surema määratuna? Kui su haavad kasvavad kinni kuid jäävad sügelema? Või kuidas on elada laiskade - nii laiskade, et nad näitavad küll pidevalt vikerkaarega teed aga probleemi ise ei lahenda, mis siis, et ilmselgelt saaks - jumalate väljavalitud tšempionina? Sinna juurde veel hulk nõidu, maagiat ja ennustusi, asjas, mis minu jaoks autori kohta üllatvalt osutus militaarulmeks.

Lugu olnuks parem, kui sealt oleks välja tulnud see oht, mis maagia kasutajaid varitses või see, miks seal loos kahel tegelasel on ajaloolised nimed.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: