Kasutajainfo

Jerry Pournelle

7.08.1933-8.09.2017

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jerry Pournelle · Roland J. Green ·

Tran

(kogumik aastast 1996)

Sarjad:
Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
0
2
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (2)

Olles nyyd aastaid hiljem nii algse romaani kui hiljem tolle Greeniga kahasse kirjutatud järjed taas kord yle lugenud.. ei jää muud yle kui nentida et kontrast tegi nukraks. Kui Janissaries oli vaata et paremgi kui mul meeles oli, siis käesolevas kogumikus sisalduvad romaanid oli paras pettumus. Janissaries oli 250 lk. ysna kokkusurutud samas asjalikult detailiseeritud tegevust. Tran samas pea 700 lk. seebiooperlikku jahvatamist, kus ainsaks võluks on algses romaanis loodud maailm ise kuhu on hämmastava suvalisusega topitud probleeme ja syndmusi mille ymber tegelaskond sebib ja isekeskis jahvatab. Peetakse hulganisti lahinguid vaenlastega kes ilmuvad enam-vähem kurat teab kust ja tunudb et põhiliselt selleks et Rick Galloway oma poistega nende pihta kuulipildujast lasta saaks. Nõrk kolm.
Teksti loeti inglise keeles

Kunagi kui "Janissaries" sai läbi loetud lisasin selle järjed oma lugemisnimekirja sest too algne romaan oli üsnagi lubav. Oleks siiski pidanud enne nimekirja täiendamist tutvuma ülal nähtava Avo Nappo arvustusega, sest see räägib sulatõtt.
 
Ma millegipärast eeldasin et palgasõdurite seiklused planeedil Tran on ainult suurema sündmustiku sissejuhatus ja järgmistes osades läheb lahti globaalne tähtedevaheline intriig kus mitmete tulnukrasside föderatsiooni erinevad jõud püüavad suures poliitilises mängus ülekaalu saavutada, Rick Galloway peab oma maailmapäästmise alase tegevuse üle kandma tähtedevahelisse ruumi jne. Autoritel paraku olid teistsugused ideed mis seisnesid peamiselt selles et kujutada pikalt ja mitte eriti huvitavalt keskaegseid ratsa- ja jalaväe lahinguid, ilma et tegevus lõppkokkuvõttes kuhugi välja viiks. Kahju, aga tuleb tunnistada et "Trani" lugemisele kulutatud aega oleks saanud kasutada kindlasti palju mõistlikumalt.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2022
juuni 2022
mai 2022
aprill 2022
märts 2022
veebruar 2022

Autorite sildid: