Kasutajainfo

Jerry Pournelle

07.08.1933–08.09.2017

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jerry Pournelle · S. M. Stirling ·

Go Tell The Spartans

(romaan aastast 1991)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
2
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (2)

Falkenbergi Leegioni kolmas raamat. Ajaliselt toimub tegevus paralleelselt esimese raamatu lõpuosaga - samal ajal kui Leegioni põhiosa tegeleb New Washingtoni nimelise planeedil koos kohalike partisanidega eduka vabastussõja pidamisega, on Leegioni 5. pataljon, mis koosneb valdavalt vanadest, tulest ning veest läbi käinud pensionieelsetest veteranidest, saadetakse planeedile Sparta. 5. pataljoni algseks põhiylesandeks on tegeleda kohaliku Sparta armee loomise ja väljaõppega. Kohale jõudes aga selgub, et kohalikud partisanid (sedapuhku vaenulikud) on terroritaktikalt avaliku sõja pidamisele yle läinud ning on lisaks kõigele veel Falkenbergi põlisvaenlase senaator Bronsoni käest majanduslikku ning tehnilist abi saanud. Madinat, mis seepeale lahti läheb, pidavat erialases terminoloogias nimetatama Madala Intensiivsusega Konfliktiks (Low-Intensity Conflict). Madalast intensiivusest on raamatu tegevus loomulikult kaugel. Iseäranis kaugel on madalast intensiivusest mässajate verejanuline ninanaine Skida (Skilly) Thibodeau. Igati vääriline järg kahele eelmisele osale. Militaarse fantastika huvilistele soovitan soojalt.
Teksti loeti inglise keeles

Suurepärane raamat! Sisust on eelpoolkõneleja juba rääkinud ja ei hakka seda üle kordama. Ütleks vaid nii, et pidevalt on pinge õhus ja tegevust palju, mistõttu on raske korrakski lugemist pooleli jätta. Ääretult nauditav tekst militaarse ulme austajatele.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2023
mai 2023
aprill 2023
märts 2023
veebruar 2023
jaanuar 2023

Autorite sildid: