Kasutajainfo

Jerry Pournelle

7.08.1933-8.09.2017

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jerry Pournelle · S. M. Stirling ·

In The Hall of the Mountain King

(romaan aastast 1992)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Loo tegevus toimub Alpha Centauri tähesysteemi planeedil. Omal ajal inimeste poolt koloniseeritud planeedi okupeerisid sõja käigus kzinide võidukad väed. Tegevuskäik algab mõned aastad peale okupatsioonivägede minemalöömist. Loo algus jäi (minu jaoks) kohati mõnevõrra segaseks. Tundub et tegemist on mingile varasemale jutule kirjutatud peaaegu-et-järjega, mida ma paraku lugenud ei ole. Segadus läheb aga peatselt yle.
Peategelaseks on keegi endine lendur-kangelane Jonah, kes Alpha Centauri vabastime käigus kõikvõimalike kangelastegudega hakkama sai, kuid hiljem võimudele vastuhaukumise pärast ebasoovitava persooni staatuse omandas. Koos kahe kuivalejäänud kziniga (vennad hyydnimedega Spot ja Big) ning mingi vanamehega satuvad nad yhe kohaliku endise patriitsi huviorbiiti. Too saadab nad mägedesse, justkui kulda otsima. Tegelikult aga on ta põhiline eesmärk uurida sealset mäestikupiirkonda, kuivõrd võimud on selle keelutsooniks kuulutanud. Kullaotsijad kaevavadki sealt poolkogemata kombel välja ysna mitme miljardi aasta vanuse kosmoselaeva.
Lõppkokkuvõttes tekitas see lugu minus vastakaid tundeid. Kohati on ta oma syzee ebausutavuses tyypiliste Niveni kzinijuttude keskpärasel tasemel. Kirja aga on asi pandud sedavõrd hästi, et süzee mõnetine absurdsus jõuab kohale alles siis kui sa pärast lugemist asja yle järele mõtlema hakkad. Minult saab see kirjatykk igastahes nelja kätte.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2022
juuni 2022
mai 2022
aprill 2022
märts 2022
veebruar 2022

Autorite sildid: