Kasutajainfo

Ray Bradbury

22.08.1920-6.06.2012

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ray Bradbury ·

The October Country

(kogumik aastast 1955)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
3
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.75
Arvustused (4)

Jutukogu, mis koondab endasse Bradbury õuduse poole kalduvaid lugusid. Pean kahetsusega mainima, et see mis mul siin kätte on sattunud, on natuke kärbitud kogu. Tegelikult on seal mõned lood veel sees, aga see selleks. Kogumik ise on hea. Osaliselt tuttav ka eesti rahvale (The Wind ja The Crowd peaks vist tuttavad olema). Ja ülejäänud lood kuuluvad suurelt osalt samasse klassi. On teised sellised sügiseselt kõhedad. Kohe tulevad veel meelde näiteks Thje Scythe ja Skeleton.Igale korralikule õudusjutu fännile soovitaks seda kogumikku. Kahju muidugi et neid lugusid eesti keeles nii vähe ilmunud on. Väärt kogu igatahes.
Teksti loeti inglise keeles

Ebaühtlase tasemega kogumik on see, peaks ütlema. Siin on korralikke õuduslugusid nagu näiteks The Scythe ja The Small Assassin. Siis on siin selliseid südamlikke Bradbury`le iseloomulikke koguperelugusid, jutustusi lapsepõlvest ja vanatädidest ning abielupaaridest, ka nende seas on häid jutte nagu Tomorrow`s child ja There was an old woman. Kuid oli ka jutte, mis täieliku pettumuse valmistasid nt 3., 11. ja 18. lugu. Oli ka neid, mis lihtsalt külmaks jätsid. Kuid kokkuvõttes on see tugev kogumik ning väärib täiesti nelja.
Teksti loeti inglise keeles

Novellikogu juures on (tavaliselt) alati see häda, et lood on väga erineva tasemega. Nii ka "The October Country" puhul, ehkki kõikumine oli siin veidi väiksem. Kõik lood on oma arvustuse saanud, nii et pikalt ei tee -- viis miinusega.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: