Kasutajainfo

Ray Bradbury

22.08.1920-6.06.2012

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ray Bradbury ·

The Man Upstairs

(jutt aastast 1947)

ajakirjapublikatsioon: «Harper`s» 1947; märts
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

Lugu, mis on seotud "Dandelion Wine`iga", kirjutatud samuti Doug Spauldingiga peaosas ja annab edasi suht samasugust atmosfääri. Ma pean aga ütlema, et "Dandelion Wine`is" mulle meeldisid suti vähem just need üleloomulikud kohad ning seetõttu hindan neljaga. Aga judinaid tekitab küll see lapse mõttekäik - tavaline, intelligentne väike poiss jõuab loogiliselt järeldusele, et majas elav allüürnik on vampiir ja tal tuleb kõht lõhki lõigata. Selline mõttekäik oleks võinud aset leida igal pool ja mistahes poisiga, mitte ainult Greentownis ja Dougiga. Mulle meenus jutt, mida rääkis Siberist tagasi tulnud eestlane ühe vene perekonna kohta. Laps oli hommikust õhtuni kodus ja tal ei olnud midagi teha. Majas oli neli kassipoega, ta mängis nendega, kuid kaua sa ikka mängid kassipoegadega. Ära tüütab. Siis pani ta käed kassipoja kaela ümber ja pigistas ning looma silamd läksid suureks-suureks. Ta lasi lahti ja silmad läksid normaalseks tagasi. Seda kordas ta niikaua, kuni silmad enam suureks ei läinud ja iga kassipojaga. Bradbury atmosfäär ja tema lapstegelased on umbes samasuguse loogikaga üles ehitatud. Samas on tal rida idüllilisi lapsepõlveepisoodide kirjeldusi ja kunagi ei või teada, kuhu ta tahab välja tüürida.
Teksti loeti inglise keeles

Suurepärane jutt. Lapsesuu ei valeta ja lapsemõte ei eksi. Lapselikult lihtsalt kirja pandud. Poiss, kes ei kartnud verd ning keda vaevas pidevalt küsimus, kas kõik inimesed on seestpoolt ühtemoodi ja kas nad on samasugused nagu kanad, kelle sisikonna vanaema välja puhastas.
Teksti loeti inglise keeles

Üks nõrgemaid, kui mitte kõige nõrgem lugu selles raamatus. Loed läbi, kehitad õlgu ja ütled "nojah". Paistab, nagu poleks Bradbury viitsinud loole natukenegi pinget anda. On vaid poiss ja tema uudishimu, mis viib mittemidagiütlevale tulemusele. 3 pika miinusega.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: