Kasutajainfo

Ray Bradbury

22.08.1920-6.06.2012

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ray Bradbury ·

Free Dirt

(jutt aastast 1996)

ajakirjapublikatsioon: «The American Way» 1996; 15. oktoober
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Tasuta muld»
Ray Bradbury «Kaleidoskoop» 2000

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
3
3
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (9)

Oktoobris juhtub ikka kummalisi asju... Kena traditsiooniline õuduk stiilis Edgar Allan ja teised temasarnased. Ette heita pole midagi, samas ei kujuta IMHO ka endast midagi erilist. Tegelikult on selles ühes loos kaks -- mulla jutt ning kalmistuvahi jutustus, mis on ehtsas põulikus stiilis. IMHO oli see viimane isegi mõjuvam -- hukkuja päästmiseks võimetu inimese hingepiinad. Ja muidugi tuleb raamloo, ehk mulla loo, juures ära märkida väljamängitus viimasele lausele, mis aga töötaks IMHO paremini, kui mees oleks kevadel käinud mulda toomas. Aga ilmselt oleks see jälle teistsuguseid probleeme autorile ette seadnud -- siis oleks suve jaoks pidanud miski tegevustiku välja leiutama. Nii et võimalik, et jutus leiduv süzheelahendus on siiski parim.
Teksti loeti eesti keeles

See suhteliselt tuim õuduslugu sisaldas siiski ühte lõiku, mis mulle meeldis samavõrd kui eelarvustajale - vana hauakaevaja meenutus sellest elusalt maetud tüdrukust, keda ei olnud kuidagi võimalik üles kaevata. Ülejäänud osas jääb jutt paraku lamedaks, nii et üke "kolme" välja ei vea.
Teksti loeti eesti keeles

Ka mina pean nentima, nagu ka eelarvustajad, et loos oli üks hea lõik: seesamunegi hauakaevaja jutustus. Kõik ülejäänud jättis mind natuke külmaks, tegelikult jäi isegi natuke arusaamatuks. Sellest siis ka "3", kuigi plussiga.
Teksti loeti eesti keeles

Lugu, mida ei oska nagu 6ieti kommenteerida. Oleks jutkui Poe moodi, aga smas eg ikka ei ole kah. Nojah, mis siin siis ikka pikalt plärada..
Teksti loeti eesti keeles

Ühel kalmistul istub viktoriaanlik gooti stiilis maja, mille eelverandal istus üksik vanamees, kes lõhnas mere, uriini, papüüruse, peergude, elevandiluu ja tiikpuu järele. Maja väravas on silt: TASUTA MULD. Ja siis, ühel sügispäeval, tagurdab furgoonis võõras kalmistule. Tahab mulda ja veel samal ööl saab sellest mullast ka oma saagi. Väga hea/realistlik miljöö. Kahju ainult, et see sügisesaak jättis erapooletuks/külmaks.
Teksti loeti eesti keeles

Ray Bradbury on suurepärane kirjanik. Ta suudab isegi kõige tavalisemast ideeraasust välja pisgistada väga hea loo. Mind on see alati häämastanud. Viite väärt lugu!
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: