Kasutajainfo

Ray Bradbury

22.08.1920-6.06.2012

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ray Bradbury ·

The Illustrated Man

(kogumik aastast 1951)

Sisukord:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
6
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.857
Arvustused (7)

Lugesin ja olin võlutud. Bradbury novellidest ei leia mingit särasilmset teadus-tehnika optimismi ega seiklusi. Pigem süngeid ja melanhoolseid toone. Jutud ei ole muidugi kõik ühe tasemega, ent tervikmulje asjast jäi väga hea. Autoriteetsed allikad teavad väita selle novellikogu üheks paremaks kui mitte parimaks vanameistri paljudest. LOE!
Teksti loeti inglise keeles

Ilmselt Bradbury parim jutukogu... sest «Marsi kroonikaid» pean ma siiski romaaniks.

Selles kogus annab meeldiva algustooni see proloogiks nimetatud raamlugu pilte täisjoonistatud mehest, kelle kehal olevad pildid ongi selle raamatu jutud. Kui hakata mõtlema, siis peaks vist juba pooled selle raamatu lood eesti keeles ilmunud olema, aga summana on nad paremad. Ka väldib see raamat paljude Ray Bradbury jutukogude viga, siin pole 3-5 juttu ühel teemal.

Jänkid on sama pealkirjaga filmi teinud selle raamatu kolmest loost, aga pole näinud. Olen aga mitu korda vaadanud «Uzbekfilmis» tehtud linti «Veld», mis samuti suures osas põhineb sellel raamatul, see on tõesti tore produkt.

Aga millest see raamat siis on: lugege ise, igas suuremas Eesti Vabariigi raamatukogus oli see üllitis juba okupatsiooni ajal olemas.

Teksti loeti inglise keeles

Kogumik, mis on igapidi väärt kõrgeimat hinnet. Ülelugemine ei teeks paha sellise tasemega kogumiku juures. Eesti keeles ka selle kogumiku jutte juba paras ports ilmunud, aga võiks veelgi ilmuda. Hea oleks, kui terve see kogumik saaks eesti keeles kaante vahele. Asi on seda igal juhul väärt.
Teksti loeti inglise keeles

Ma ei ole eriline Bradbury austaja, polnud ka siis, kui seda kogumikku lugesin. Meelde jäi küllaltki hüplik ja segane mulje, mõned lood küündisid täiesti "viieni" (The Veldt;The Last Night of the World; Zero Hour).

Üldmulje meie maailmast on autorile omaselt masendav ja sünge. Mina olen vist aga pisut lõbusama ellusuhtumisega. Positiivseks loen Bradbury oskust mitte sõnu raisata ja täpselt ning kaalutletult omi mõtteid esitada.

Võibolla ma eksin aga minu arust pole RB jätnud ulmekirjandusse sellist jälge nagu mitmed teised; ka pole tema looming sünnitanud niipalju järgijaid. RB kipub olema liialt isepäine. Tean, et paljud loevad seda ka plussiks, aga..."Neli" on paras hinne.
Teksti loeti inglise keeles

Üks parimaid Bradbury kogusid, kõigi ideede lühike, selge ning pisut depressiivne kokkuvõte. Kohustuslik kirjandus.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: