Kasutajainfo

Ray Bradbury

22.08.1920-6.06.2012

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ray Bradbury ·

Usher II

(jutt aastast 1950)

ajakirjapublikatsioon: «Thrilling Wonder Stories» 1950; aprill [pealkirjaga «Carnival of Madness»]
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Aprill 2005: Usher II»
Ray Bradbury «Marsi kroonikad» 1974

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
6
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (6)

Väga hea lugu (nagu ka kõik teised "Marsi kroonikate" jutud). E. A. Poe motiive on väga hästi ära kasutatud, jutu üldine toon mõnusalt sünge. Kiita võiks veel. Süzheest niipalju, et üks jõukas raamatusõber on Maal valitseva tsensuuri eest Marsile putkanud, et valmistada ette suurejooneline vastuvõtt sealt saabuvatele asjameestele.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Tõsi ta on jah et hea lugu. Kuigi mitte Bradbury parim, aga lugeda aitab küll teine. Ikka ja jälle teemaks need va moraalse kliima uurijad, mis mitmes teise Bradbury jutuski. Noh ja nagu ikka, saavad need sellid natuke pügada.
Teksti loeti eesti ja inglise keeles

Minu arvates on RB palju parem kui Poe. Kas on tegu kultuurikontekstide erinevuse :-) või kurat teab millega, aga Edgar Allan mulle väga ei meeldi... Aga jutt on hea, kuigi mitte just RB parim.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Kuna see tekst on juba erilise tähelepanu alla võetud, siis teen seda ka mina, omal tagasihoidlikul kombel. Tuleb tunnistada, et juba idee iseenesest on huvitav ning ka teostus lihtsalt suurepärane. On üsnagi võimalik, et selline tsensuur ehk ka reaalsuses tuleb ja miks ka mitte võimalus, et mõni vihane rikkur selliseid tükka teeb? Lugu oli omajagu sünge ning mõtlemapanev, keeleliselt hea, sest on näha et Bradbury oskab ja teab ingilse keelest nii mõndagi. Rohkem kui paljud teised, kes end kirjanikekes nimetavad. Tema seda ka on.
Teksti loeti inglise ja eesti keeles

Vanameistri synnipäeva puhuks just paras lugu arvustamiseks. Kunagi oli see minu lemminovelliks, nyyd... Ei oska enam öelda, liialt palju on igatsorti ja -karva häid asju loetud. Eks sellele andis omajagu kindlasti v6lu juurde see, et peategelane t6stab mässu kehtiva korra vastu ja, mis seal salata, päris radikllaselt. Millegipärast tundus mulle tol ajal (u 15 aastat tagasi), et tulevik umbes sarnase raamatup6letamise poole liigub ja ega ma pole siiani kindel, et sellist eooni veel tulla ei v6i, kuigi seoses paljukiidetud-s6imatud Interneti levikuga tsensuuril elu mahedalt väljendudes raskeks on muutnud. Olen ehk pisut sadist, kuid ei olnd mul neist funktsionäärivanadest kahju, hea meel oli.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: