Kasutajainfo

Ray Bradbury

22.08.1920-6.06.2012

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ray Bradbury ·

Zero Hour

(jutt aastast 1947)

ajakirjapublikatsioon: «Planet Stories» 1947; sügis
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Nulltund»
«Põhjanael» 1993; nr 5
Ray Bradbury «Kaleidoskoop» 2000

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
5
6
4
0
0
Keskmine hinne
4.067
Arvustused (15)

Mõnus lugu sellest, kuidas inimesed elavad rahulikult oma igapäevaelu, samal ajal kui lapsed valmistavad üsna avalikult ette mingite tulnukate sissetungi maale. Keegi ei püüa asjast erilist saladust teha, kuid sellest hoolimata ei pööra lapsevanemad tegevusele tähelepanu - oh neid lapsi ja nende fantaasiat küll! Lõpp on igatahes Bradbury''le omane.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Vaikne lugu. Nagu midagi ei toimuks. Lapsed mängivad õues, nagu tavaliselt, aga... Tegelikult siiski natuke teistmoodi. Vaikselt kuni lõpuni välja. Ja milleks on vaja üldse laste järgi vaadata. Tulevad ju isegi toime, või kuidas??? Igal juhul lugemist vääriv lugu.
Teksti loeti eesti ja inglise keeles
TVP

Lugesin kunagi kooli ajal `Põhjanaelast`. siis küll väga meeldis. Praegu pole üle lugenud aga arvata võib, et alla viie ikka ei paneks.
Teksti loeti eesti keeles

Illsioon: lapsed on liiga rumalad, et neist mingit ohtu maailmale kujutada. Või liiga mänguhimulised. Või... Tagajärg: lapsed keeravad vanematele Tõeliselt Suure Käki. Mõnus lugu, igatepigi hästi paberile pandud ning mis peamine: korraliku ideega. Viiest jääb siiski midagi puudu. Ilmselt pole atmosfäär selline, mida sellelaadse loo puhul ootaks. Ta ei ole niivõrd mõjuv, kui arvata võiks. Ent hea siiski. Loetav. Ja mitte keegi vanematest ei tohiks oma võsukesi peale seda juttu järelvalveta jätta...
Teksti loeti eesti keeles

Kõhklesin, kas mitte panna veel madalamat hinnet, kuna jutt tekitas peaaegu samasuguse pettumustunde kui "The October Game".
Teksti loeti inglise ja eesti keeles

Olen seda korduvalt lugenud. Mitte et see lugu mulle hirmsasti meeldinud oleks, vaid on teine kuidagi läbi mitmete kogumike lugenud. Ei ole Ray paremiku hulgast. Kõik see lastega ja nende hea ja kurja mitte vahet tegemisega seotu on mulle suht vastukarva. Tänu sellistele lugudele (nojah, elu on muidugi kah kaasa aidanud) olen ma suht sygavalt veendunud, et ilma kaikakartuseta kasvab suuremast osast lapsukestest endale ysna karistamatud tunduvad täiskasvanud.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Jutt Sissetungist, väikestest lastest ning vanemate hirmust. Kui panna kokku "Emissar" ja "Rohtla" saabki taolise jutu. Meenutas Belialsi ja Simpsoni "Koletist". Nõrk neli.
Teksti loeti eesti keeles

Ei meeldinud mulle eriti, sest ma ei usu, et selline asi läbi läheb. Vallutada maailm alla kümneaastaste kaasabil ei kõla just väga usutavalt. Veel vähem usutavam on see, et need lapsed aitaksid tulnukatel oma vanemad jalust ära koristada. Aga mine sa neid Ameerika lapsi tea...
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: