Kasutajainfo

Ray Bradbury

22.08.1920-6.06.2012

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ray Bradbury ·

The Exiles

(jutt aastast 1949)

ajakirjapublikatsioon: «Maclean`s» 1949; 15. september [pealkirjaga «The Mad Wizards of Mars»]
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (4)

Veel üks super(Marsi)lugu Ray Bradburylt! Mul peaks see vist isegi tõlgituna kusagil sahtlipõhjas vedelema... Maal on toimunud suurem raamatute hävitamine (vt. ka "451 Fahrenheiti", "Usher II" jt) ning esmajoones on tuleroaks läinud tekstid, mis sisaldavad üleloomulikku ja fantastilist. Marsil on materialiseerunud kirjanikud kelle teosed on Maal hävitatud... aga nende elu püsib vaid seni, kuni on alles kasvõi üks eksemplar nende teoseid. Pagendatute juht on Edgar Allan Poe ise... ning tema vägi on aukärtustäratav: Ambrose Bierce, H. P. Lovecraft, Edgar Rice Burroughs, Algernon Blackwood ja need paljud teised. Kõhkleval positsioonil on Charles Dickens, kes justkui eksituse korras põlu alla on langenud - väidetavasti oli ta kirjutanud vaid ühe fantastilise teksti... noh, see eksimus jääb küll Ray Bradbury südametunnistusele: Dickens on tunduvalt enama - kui ühe - fantastilise loo autor, toimetajatööst ma parem ei räägigi... Aga see selleks... Marsile on lähenemas kosmoselaev Maalt ning laevas on nende kirjanike teoste viimased allesjäänud eksemplarid... Võrratu jutt... tunnistan ausalt, et just sellest loost sain ma teada paljudest olulistest kirjanikest ja nende teostest.
Teksti loeti inglise keeles

Tõeliselt hea jutt. Idee on hea: kirjanikud elavad niikaua edasi, kuni on veel olemas üksainukegi eksemplar nende teosest. Maal aga on toimunud järjekordne suurem raamatutepõletamine, mille ohvriks siis seekord langenud enamasti õuduskirjanikud. Nii ei jäägi nendel vaimudel muud üle kui Marsile kolida. Aga varsti on inimesed ka seal, koos kirjanike viimaste eksemplaridega. Kindel viis.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: