Kasutajainfo

Ray Bradbury

22.08.1920-6.06.2012

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ray Bradbury ·

Forever and the Earth

(jutt aastast 1950)

ajakirjapublikatsioon: «Planet Stories» 1950; kevad
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Igavik ja Maa»
Ray Bradbury «Kaleidoskoop» 2000

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
4
1
1
0
Keskmine hinne
3.875
Arvustused (8)

Lootsin piirduda ainult hindega, aga oma kohkumuseks avastasin, et keegi polegi selle jutu kohta veel midagi kirjutanud. Eks pean siis ise üritama, nii hästi-halvasti kui see mul õnnestub.

Millalgi tulevikus elab keegi mees, kes kangesti tahaks olla ulmekirjanik. Paraku ei tule tal kirjutamine just kõige paremini välja. Ühel päeval avastab ta mingi XX sajandist pärit noorelt surnud autori käsikirja ja satub sellest vaimustusse. Ta leiab, et just see autor oleks õige mees kirjutama viimase peal teost tähtedevahelisest reisimisest, kui ainult õnnestuks ta kuidagi ajas paar sajandit edasi toimetada...

Eeldused heaks jutuks oleks eelmises lõigus justkui olemas, aga tulemus ei ole päris see, mida oleks oodanud. Ei mäleta enam, miks ma pärast jutu läbilugemist otsustasin talle just rahuldava panna, aga hinnet muutma ka ei hakka, kuigi praegu kirjutades tundub, et äkki, sinder, oleks isegi kõrgemat väärt.

Teksti loeti eesti keeles

1938 aasta elanud üks kõva sulemees, kes teatavasti kirjutanud 4 hüvat raamatut. Mõnisada aastat hiljem aga avastab üks "järjekordselt mõtetu kirjanik" ta (mineviku sulemehe) kirjaoskuse. Kuna ajamasin on sel ajal juba võimalik leiutis, siis otsustataksegi tuua see kopsuhaige kirjanik 8 nädalaks tulevikku. Ja nii tehaksegi -- kirjutab hunnikute viisi käsikirju ja siis läheb tagasi haiglavoodi linade vahele. Tundus, et häppi end. Siit ka hinne: Hea.
Teksti loeti eesti keeles

Ei oskagi enam midagi arvata. Kaks nädalat on lugemishetkest möödas ja enamus jutust on ununenud. Mäletan ainult läbivat teemat, mis oli kangesti selle kopsuhaigusesse surnud kirjaniku ülistamise moodi. Ja see on ka kõik, mis mulle meenub. Natuke vähe, et maksimumhinnet ära teenida.
Teksti loeti eesti keeles

Mnjah. 9 aastat tagasi panin kommentaarideta 4 punkti. Nüüd võtan sellest 2 maha ja pean ka kommenteerima. Kindlasti on see jutt Bradbury loomingu mõistmisel kuidagimoodi oluline ja nii edasi. See aga ei takista kahjuks põrmugi olemast samal ajal ogar jaburdus. Mitmekesised loogikaaugud on sellised, et neid ei mahuta isegi Igavik, Maast rääkimata...
Teksti loeti mitmes erinevas keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: