Kasutajainfo

Naomi Novik

30.04.1973-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Naomi Novik ·

Throne of Jade

(romaan aastast 2006)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
1
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (3)

Napoleoni sõdade aegu toimuva fantaasiasarja teine osa. Tegemist on sellise maailmaga, kus lohed lendavad ringi ja neid kasutatakse samal otstarbel nagu esimeses Maailmasõjas lennuväge. Olgugi et juba keskkoolis sain ma aru, et füüsikut minust ei tule, tean isegi mina, et reaalses maailmas lendaks 20-30 tonnised lohed ainult ühes suunas, ja seda kiirendusega 9,80665 m/s2, ei häiri nimetatud asjaolu mind raamatu lugemisel mitte põrmugi.

Teise osa tegevus kapten Laurence`i ja lohe Temeraire juhtumustest toimub suures osas laeva peal. Nimelt on välja ilmunud hiinlased, kes lohet endale nõuavad, sest esimeses osas inglaste kätte sattunud draakonimuna oli hiinlaste kingitus tegelikult prantslastele. Raamat peamiselt kirjeldabki reisi purjelaevaga Inglismaalt Hiinasse ja põgusalt ka kohapealseid intriige. Selles mõttes oli raamat üsna sarnane Susanna Clarke`i "Jonathan Strange & Mr. Norrell`iga" et on lausa imekspandav, kuidas on võimalik kirjutada mahukas raamat, mida pärast analüüsides selgub tõsiasi et raamatus ei juhtunud mitte midagi. Kusjuures mõlemad daamid oskavad seda mittemidagit nii osavalt kirja panna, et lugeda on isegi päris huvitav. Mingi õhkkond, mingi atmosfäär, mis kuidagi hoiab kütkes ja vaatamata sisu minimaalsusele ei lase asja pooleli jätta ja jätab lõpuks väga meeldiva järelmulje. Tegelikult oli mul lugemise ajal kindel soov panna "kolm", sest võrdlemisi tüütu on lugeda mitusada lehekülge, kus kirjeldatakse ainult kuidas laev purjetab läbi merede ja ookeanide ja mida mehed ja lohe seal peal teevad. Mõni aeg peale lõpetamist on siiski hinne tõusnud "neljale" ja eks tuleb kolmaski osa ette võtta.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019

Autorite sildid: