Kasutajainfo

Veikko Vangonen

1964-

  • Eesti

Teosed

· Veikko Vangonen ·

Nätsi vabariik

(jutt aastast 2002)

eesti keeles: Veikko Vangonen «Ülestõusjad» 2002

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
2
0
0
Keskmine hinne
3.75
Arvustused (4)

Lugu Eestist anno 1949. Metsavennad, traktoristid, nõiad ja tondid. Vangonen teeb siin sama vea kui jutu " See, kes tapaks" juures: segab müstilise õuduse poliitiliste koledustega. Horror olgu ikka apoliitiline. Tekst on üsna depressiivne. Siin leidub häid ideid, nagu näiteks sooinimesed, ent muidu on asi kihva keeratud. Ideede eest ka " kolm" .
Teksti loeti eesti keeles

Midagi jäi nagu puudu. Midagi olulist, mis oleks selle jutu väga heaks teinud. Samas pole ka erilist põhjust virisemiseks. Korralikult kirjutatud, jälgitava süžeega ja usutavate tegelastega. Aga siiski jäi midagi puudu...
Teksti loeti eesti keeles

Väga tugev ja hea lugu, mis on kindlasti kirjanduslikult kogumiku üks paremaid. Kas ka ulme? Tegelikult vist siiski mitte... Oli ju "Ristideta haudadeski" kerge kalmuliste motiiv sees. Kui millegi kallal norida, siis lõpp jäi nagu veidi-veidi kahvatuks... St see kummituse teema polnud nagu loo kandev liin või nii, et sellega lõpetada. Aga see on tõesti väike norimine. Käesolev lugu näitab ilmekalt, et Vangonen ei jäänud üheksa aastaga kuidagi kirjanduslikult nõrgemaks või jõuetumaks: pigem on tegu küpse autori teosega, mis on vaba rabedusest ja segastest käikudest. Igatahes oleks mul nüüd väga kahju, kui ilmneks, et kogumik "Ülestõusjad" kujuneks tõepoolest kirjaniku loomingut kokkuvõtvaks raamatuks.
Teksti loeti eesti keeles

Kõrvutades seda juttu VV parematega, siis vahe on liiga suur. Esimene osa aitas enamvähem lugeda, pinge kasvas ja andis korralikuks õuduseks lootust, kuid edaspidi ainult mingid tobedad kolhoosnikud ja metsavennad. No ei paku mulle lihtsalt sihukene asi pinget.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019

Autorite sildid: