Kasutajainfo

Veikko Vangonen

1964-

  • Eesti

Teosed

· Veikko Vangonen ·

Fata Morgana

(jutt aastast 2001)

eesti keeles: antoloogia «Vereta jaht» 2001
Veikko Vangonen «Ülestõusjad» 2002

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
5
8
0
Keskmine hinne
2.385
Arvustused (13)

Hinne kahe peale, olgem karmimad. Midagi eriti ei mäleta, oli vist mingi vana maja ja keegi meremees ütles teisele, et " Fata Morgana" nimeline laev on põhja läinud. Kui 2 " Kääpamäele" " kaks" , siis sellele ka.
Teksti loeti eesti keeles

Kuidagi laialivalguva stiiliga lugu kellestki minategelastest, kes arvab, et ta on surnud. Natuke kummitab ka vist või siis isegi palju, aga mitte piisavalt, et ma oleksin seda kuidagi tähele pannud ja looga konkreetselt seostanud. Maja ja põhja läinud laeva roll jääb veel hägusamaks, nii et lõppkokkuvõttes ei tekkinud mul mingit emotsiooni, et mis selle loo idu oli.

Kahju muidugi, sest olen Vangonenilt ühe hirmus hea jutu ka lugenud. See lugu pettis mu ootused.

Teksti loeti eesti keeles

Mingi idee jutus igatahes on, aga see laialivalguv heietus ei ole tõesti eriti hea nähe. Meelde ta eriti kah ei kipu jääma, ilmselt liiga hägune, et mingid pidepunktid mälusse jääksid...
Teksti loeti eesti keeles

Ütleme ausalt, kõige viletsam Vangoneni jutt. Kõik see, mille poolest autor on tuntud, on sellest jutust puudu. Lohisev süþee ja stiil ning kahtlase väärtusega idee teevad kokku sellise pudru, millest minu mõistus üle ei käi.
Teksti loeti eesti keeles

Surnud kirikuõpetaja segadus selle üle, et on ta siis nüüd elus või surnud ja mis värk sellega õieti on, oli selles jutus ainuke õnnestunud aspekt. Sündmustikuedasiandmine ajas tagurpidi, nii et jutu lõpuks jõuame loo algusesse välja, on ka huvitav võte, aga kui lool sisu eriti ei ole siis ei päästa hinnet ka kompositsioonilinekõrgpilotaaz.
Teksti loeti eesti keeles

Ahh...hinne võiks veel 3 olla, kui poleks olnud nn. "I" peatykki, mis oli paras puder ja kapsad. Mingid heietused ja koer, tunduks, nagu autor lihtsalt hakkas kirjutama suvalisi yksteisega natuke seotud asju, mille seotuse liinid väga pikalt venisid. "II"s peatykis oli loo kõige põnevam koht - 2 vulvari vestlus. Ja "III"s peatykk pani lihtsalt mõtetusele mõtetu lõpu. Tegelt peaks see saama 1 arvestades selle "mõtetuse" taset, kuid mõne koha tõttu lookeses saab punkt+1.
Teksti loeti eesti keeles

Mul oli selle loo kohta täitsa mingi positiivsem point välja tuua, paraku jõudsin ma öö jooksul mis möödus lugemisest arvustuse kirjutamiseni selle ära unustada. Püüdlik ülemöödunud sajandi õuduskirjanike a la Poe matkimine vist, aga pole kindel ka. Segane jama.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019

Autorite sildid: