Kasutajainfo

Veikko Vangonen

1964-

  • Eesti

Teosed

· Veikko Vangonen ·

Märkmeid viirastuse reisikirjast

(jutt aastast 1996)

ajakirjapublikatsioon: «Mardus» 1996; nr 1 (jaanuar) – nr 3 (märts)
«Postimees» 1996; nr 135 (11. juuni) – nr 148 (28. juuni)
♦   ♦   ♦

eesti keeles: Veikko Vangonen «Ülestõusjad» 2002

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
3
1
0
0
Keskmine hinne
4.167
Arvustused (6)

Hea pikk lugu, ulatub läbi kolme "Mardus`e". Sisu lühidalt selline, et satuvad mingisugused vanal Eestimaal ringikolistavad raudümbrisega mehikesed kuskil kohalike paganate rünnaku ohvriks ja mis teha, tuleb lõpuks alla anda. Peategelasega tehakse ka natuke nalja. Lõpuks satub too miski manamehe juurde jne. Nii et selline ajaloolise kallakuga jutujubin. Päris loetav lugu. Keeleliselt ka päris heal tasemel, selline viirastusliku õhustikuga lugu. Natuke unise olekuga küll, aga ikkagi mõnus. Iga kandi pealt parem kui näituseks "Kuri Kääpamäel", aga natuke nigelam, kui "Ülestõusjad", kui just võrrelda nende teiste "Mardus`es"ilmunud lugudega. Aga kahju küll ei ole, et aega sai kulutatud. Heameelega loeks ehk kunagi uuesti, äkki jäi midagi kuhugi varjule. Viie veab kenasti välja.
Teksti loeti eesti keeles

Vangoneni tugevamaks pooleks ongi vist ajalooliste õudusjuttude kirjutamine, mis tuleb tal ka kenasti välja. Selline väljapeetud ja mõjuv stiil, tajudes ka kirjeldatud ajastu omapära. Miinuseks on see, et kangesti venima tikkus. Aeg-ajalt hakkas koguni tüütavaks minema, mis aga hetke pärast koheselt haihtus. Ent sõnaseadmioskus on käpas, seda tuleb tunnistada!!! Üldiselt tore ja hea lugu, mille lugemine kahjuks küll ei tulnud.
Teksti loeti eesti keeles

Üldiselt võib eelarvustajatega nõustuda. Hea stiil, huvitav lugeda, kuid lõpp vajub ära. Mina igatahes nendest moondumistest ja unenägudest enam aru ei saanud. Samuti oleks võinud selle ðamaani tegelaskuju paremini ära kasutada. Vanamehe motiivid ja käitumine olid üsna segased ja arusaamatud.
Teksti loeti eesti keeles

Paar episoodi oleks võinud ehk vahelt ära jätta. Praegu kipub jääma mulje, et nõutav sõnade arv oli ette antud ja selle täitmiseks genereeris autor vajaliku hulga neid unenäolisi sonimisi, mille peale tal tundub annet olevat. Iseenesest ei ole need ju kehvasti edasi antud, aga nendega liialdamine loole kui tervikule ikka kasuks ei tule.
Teksti loeti eesti keeles

Ilmselt kõige tugevam lugu kogumikust "Ülestõusjad". Unenäoline lõpuosa mulle igatahes raskusi ei tekitanud ning oli minu arust igati sobiv ja ülejäänuga haakuv.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019

Autorite sildid: