Kasutajainfo

Veikko Vangonen

1964-

  • Eesti

Teosed

· Veikko Vangonen ·

See, kes tapaks

(jutt aastast 2001)

eesti keeles: antoloogia «Mardus: Juubeliväljaanne» 2001
Veikko Vangonen «Ülestõusjad» 2002

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
5
2
3
Keskmine hinne
2.5
Arvustused (12)

Omaaegse Marduse ühe meeldejäävama teksti ning korduvalt Loomingu künnise ületanud autorilt oleksin mina küll JUUBELInumbrisse midagi asjalikumat oodanud. Selgus, et autor oskab ka "Hirmuööd" ületada.
Teksti loeti eesti keeles

Koonduslaagri teemat ei olegi keegi Eesti ulmekirjanduses veel kasutanud (minu lugemuse andmetel). Tubli katsetus, mida kindlasti annab edasigi arendada. Neitsi Maarja kui oma maa eest tapja idee on hea.
Teksti loeti eesti keeles

Kahe jubeda, kuid siiski niivõrd erineva fenomeni nagu koonduslaager ja üleloomulik õudus lihtsalt ei sobi kokku! Einoh,näiteks Wõroka "Linnutee taga" on küll hea jutt, ent erinevalt viimatimainitust püüab Vangonen olla surmtõsine ja see tapabki loo. Üldiselt võiks autor aga arhailise keskkonna juurde tagasi pöörduda. P .S Millegipärast peavad mitmed inimesed seda juttu Eesti esimeseks koonduslaagriteemaliseks ulmejutuks. Kas Wõroka aasta varem ilmunud teksti on tõesti nii vähesed lugenud?
Teksti loeti eesti keeles

Ei meeldinud see lugu. Tegelikult paistis ta ikka nadi kah. Ei tea, kas eile öösel lugedes ei saanud väsinuna loo poindile pihta, või polnudki lool pointi. Igatahes kehvim lugu muidu korralikus Marduse Juubelinumbris.
Teksti loeti eesti keeles

Algus paljulubav, asjalik sõnakasutus ja üsnagi usutavad tegelastüübid. Kuniks mängu tuleb Neitsi Maria(maria jah), kes oskab relva kasutada ja kuidagi surra ei taha.

Pealkiri ja sõnum on nõrk.

Teksti loeti eesti keeles

Mulle igatahes meeldis. Esimene pool natuke rohkem kui teine. Enamjaolt veenev ja hästi kirjutatud, kuid lõpplahendus jäi natuke kesiseks. Kindlasti oleks paremini saanud, aga kõlbas küll.
Teksti loeti eesti keeles

Ulmeks võib tekstis minu arvamuse järgi pidada tüduku tahtmatust surra pärast kuuli saamist ja kõik. Muidu keerles tekst vaid Dieteri hulluse ümber. Kui hulluseks võib pidada arvamust, et üks koonduslaagri asukaist on Neitsi Maria. Välja kukkunud pole lugu kah hea - palju mula mitte millegi ümber.
Teksti loeti eesti keeles

No misasi see nüüd oli?

Vangonen on nii suurelt lati alt läbi jooksnud et ei küüni latti puudutamagi isegi kikivarvukil. Hämmastav, segane sodi, mille põhiuba peitus veel milleski nii lamedas kui ristirüütlite poolt leiutatud Maarjamaa nime ja koonduslaagri vangi Maria vastandamisel. Juurde oli segatud mingi terava sulega nõukogude-aegse propagandisti rooskamisi meenutavad karikatuursed sakslased, kes olid: paksud, sadistlikud, juua täis ja nürimeelsed. Kogu lugu oli nii mõttetu et ei äratanud ühtegi muud mõtet peale "millal see juba läbi saab?". Õnneks oli ta üsna lühike.

Soe soovitus: Vangoneni fännidel tasuks see häbiplekk unustada ja VV loomingut käsitleda ilma sellesinase käkita.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019

Autorite sildid: