Kasutajainfo

Kristjan Sander

8.12.1977–

  • Eesti

Teosed

· Kristjan Sander ·

Punksi metamorfoos

(jutt aastast 2004)
https://algernon.ee/punksi_metamorfoos

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 2004; august
♦   ♦   ♦

eesti keeles: Kristjan Sander «Õhtu rannal» 2012

Tekst leidub kogumikes:
  • Algernon
Hinne
Hindajaid
4
2
1
0
0
Keskmine hinne
4.429
Arvustused (7)

Hea lugu. Nii raamatute osa, loodusekirjeldus kui nimede nimetamata jätt.

Sandri stiilitunnetus on õitsele löönud.

Teksti loeti eesti keeles

Natuke puine ju oli, kuid lugemist see eriti ei takistanud. Ei aidanud ka. Tegelikult ootasin ma midagi muud ning sain meeldiva üllatuse osaliseks. Ainus, millest ma aru ei saanud, oli peategelase soov puuks muutuda. Miks peaks keegi tahtma puuks muutuda? Mina küll puuks ei muutuks, aga see on juba minu enda asi ka. Ei, hea lugu.
Teksti loeti eesti keeles

Kui just peab midagi ette heitma siis pisiasju ikka leiab. Minategelase kõrge vanus on jutu sees faktina küll välja öeldud, aga miskipärast ei mõju ta autorist kuigivõrd vanemana. Mitte et ma teaks mida selle parandamiseks tegema oleks pidanud. Rohkem igasugu liigesevaludest heietamist ei oleks vist ka nagu see...

Ja teiseks tundus jutu alguse antikvariaadi-stseen ebaproportsionaalselt pikk. Sanderi mõtted antikvariaadi teemal võivad ju huvitavad olla, aga kas neid just selles mahus just selle jutu alguses oli vaja esitada.

Aga pisiasjade kallal norimisest hoolimata on tegu ikkagi hea jutuga.

Teksti loeti eesti keeles

Meeldis nii mõne aasta eest, esmakordsel lugemisel, kui ka nüüd. Detailid on mõnusad: keegi tundmatuks jääda sooviv ühe kõrvaga poola bukinist, kõigile tuntud rahvakirjanik ning Tartu olustik. Kindel 5.
Teksti loeti eesti keeles

Teate, mõnikord olen ma suisa hämmingus, et kuivõrd pinnapealsed on lugejad.

On miski tegelane, kes otsib vanu nõidumise ja maagia teemalisi ürikuid ning tundub, et antud tegelase huvi pole pelgalt akadeemiline...

Kui tulla tagasi alguses öeldud pinnapealsuse juurde, siis mind suisa lummab, et BAASis olevast kuuest arvustusest, sai vaid ühe autor aru, et jutu «Punksi metamorfoos» üks tegelasi oli Indrek Hargla loodud pan Grpowski. Olgu, võib-olla sai üks arvustaja veel aru? Või peeti seda infot puändiks, mida ei ei tohi välja lobiseda? Olgu, mõned wõrguajakirja «Algernon» lugejad märkasid kah.

Suurepärane jutt ja kogumikus «Õhtu rannal» ka esimene tekst, millele kõhkluseta viie panen. Kristjan Sander on siin saanud hakkama nii mõnegi asjaga, mis paljudel kirjanikel saavutamata jäävadki. Ta kirjeldab juttu kurja silme läbi, ta praktiliselt ei kirjelda kurja kuritegusid ning ta kirjeldab nõnda, et kurjast on lõpus isegi kahju.

Suurepärane töö pooltoonide ja meeleoludega. Lisaks veel maailm kuulsa poolaka vastase silme läbi. Ja eriti hea on, et juttu saab nautida ka lugeja, kes pole sellest poolakast kunagi midagi kuulnud.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: