Kasutajainfo

Aliette de Bodard

10.11.1982–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Aliette de Bodard ·

The Jaguar House, in Shadow

(jutt aastast 2010)

ajakirjapublikatsioon: «Asimov`s Science Fiction» 2010; juuli
Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
1
1
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (2)

Uh-oh. Jutt 2011 Hugo nominentide nimekirjas. Vaatasin üle ka teised kaks arvustust, mis sellele "noorele paljulubavale" autorile siin baasis on. Noh, ega see jutt halb ole. Kuulub see, nagu ma aru saan, sellessesamasse alternatiivajaloolisse Mexico-Hiina-misiganes maailma, kui teine lugu, mis temast teada (Butterfly, Falling at Dawn). Mõnes mõttes on tegu klassikaliselt (või oleks parem öelda "Tehniliselt") perfektse looga -- algus, teemaarendus, tagasivaated, ilusti välja mängitud üllatusega konflikt. Miks ma siis nii madala hinde panen? No ei usu ma neid nugadega vehkivaid ületreenitud chicke! Ja võimalik, et ma olen pisut ebaõiglane... lugesin siin üle (kuna tuli uus arvustus) oma arvustust ühele fantaasialoole ja ei saa enam aru, miks ma seda neljaga hindasin -- oli tglt sama ajutu muinasjutt vingest kuningapojast... Mul on vist mürgitus külmrelvadega vehkivatest ühedimensioonilistest igavustest... Krt, tundub tõesti, et Zelazny pani kunagi lati paika ja kogu uuema aja fantasy jookseb selle alt läbi... Teine asi -- ma ei usu seda maailma. Ehk on seda mujal paremini lahti seletatud, aga nanotehnoloogia ja (veelkord) nugadega vehkivad feodaaliperekonnad -- mõistus, tule koju! Ja lõpuks [spoiler alert!] mul jäi sügavalt segaseks, miks tibil oma lapsepõlvesõbrannat piinata oli tarvis.
Kokkuvõtteks: selle ühe loo (ja paari lisaarvustuse) põhjal on loodetavasti liiga ennatlik järeldusi teha, aga kui see on autor, kellest mingilgi määral sõltub ulmekirjanduse tulevik, olen mina ulmekirjanduse tuleviku suhtes äärmiselt pessimistlik.
Teksti loeti inglise keeles

Natuke segaseks jäi mulle see olukord, mis kolm sõbrannat (?) kriitilisi valikuid tegema pani. Võimalik muidugi, et antud vihjetest täiesti piisaks igale vietnamlasele mõistmiseks, milline Hiina-Vietnami konflikt siin allegooriliselt uuesti läbi on mängitud.
Sisuks siis võimalikud valikud äsja vallutatud või totalitaarseks muutunud maal. Üks asub korraldama vastupanuliikumist. Teine ei hooli maa kui terviku käekäigust, küll aga püüab iga hinna eest sõpra päästa. Ja kolmanda eesmärgiks on säilitada teatav organisatsioon legaalsena, selleks kas või sõpru kahides, et need sõbrad saaksid tulevikus organisatsiooni kattevarjus tegutseda.
Niisiis, mitte "jah" või "ei", mitte must või valge, nagu lääne pool harjutud, vaid radasid on ikka vähemalt kolm, igal neist veel isiklikust motivatsioonist tingitud hargnemisvõimalused.
Kahtlemata väga hea lugu, aga ma saan hinnata ju ainult oma subjektiivsest sesiukohast ja kui mulle jäi mõni asi segaseks...
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: