Kasutajainfo

Stanislaw Lem

12.09.1921-27.03.2006

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stanislaw Lem ·

Pozytek ze smoka

(jutt aastast 1983)

ajakirjapublikatsioon: «Metall» 1983; nr. 25/26 (16. detsember) [esmatrükk saksa keeles; pealkirjaga «Vom Nutzen des Drachen»]
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Hu-uu-uvitav jutt!

Tõepoolest, milline kasu võib olla draakonist?! Aga selgub, et võib... näiteks annab draakon tööd suurele hulgale inimestele. Ja mitte ainult.

Selle loo peale võiks ju käega rehmata ja öelda: "Mõtleks... 1983, "Solidaarsus", sõjaseisukord... noh, luges inimene Popperit ja valas oma patriootilist viha välja... sellises olukorras võib kirjutada mida iganes". Õige muidugi ka... ALLTEKST, täpsemini selle esimene kiht, on nii selgelt mõistetav, et mingeid kahtlusi olla ei saagi!

Paraku on Lem Meister, Meister suure algustähega ja täpselt nii nagu iseensest banaalne moraliseeriv lookene "Päästke kosmos" (Kallid kaaskodanikud, ärge loopige prahti maha!) omandab erilise, kestva, kõla, nii ka jutukesse "Kasu draakonist" peidetud õel allegooria elab ikka edasi ja edasi, ning pole kaotanud oma aktiivsust.

KERGETE (ULME) SEIKLUSTE OTSIJAIL SOOVITAN MITTE LUGEDA!

PS Räägitakse, et kõnealune draakon pudenes hiljuti hulgaks pisikesteks draakonikesteks, kuid nende isu ei vähenenud kravavõrdki!

Teksti loeti vene keeles