Kasutajainfo

Stanisław Lem

12.09.1921–27.03.2006

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stanisław Lem ·

Oblok Magellana

(romaan aastast 1955)

ajakirjapublikatsioon: «Przekroj» 1954;
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
3
0
Keskmine hinne
2.25
Arvustused (4)

"Magalhaesi Pilv" on pisut, ainut õige pisut sarnane "Purpurpunaste Pilvede Maaga". Pisut. Aga mitte palju!! Raamat sisaldab üsna ohtralt raudbetooni ja on hästi vähe sarnane RAH romaanile "Orphans of the Sky". Tegevus toimub enam-vähem sarnases kosmoselaevas. Arvestades pan Stanislawi hilisemaid kirjutisi, pean märkima, et tahtmine kirjutada ja oma kirjutatud avaldada pidi ikka koletu suur olema! :-))) Muidu vaevalt et oleks sihukest valmis treinud. Kuigi, andku poolakad mulle andeks... siis, 50-ndatel olid sotsialismiideed paljude poola noorte hulgas üsna popid. Ja kas saabki seda neile nii väga süüks panna? Tulles tagasi "Astronautide" juurde, pean konstanteerima, et sel romaanil on enamik noore autori esikteose puudusi. Ilmselt meil siin ei meenutaksi seda keegi hallivo~itu raamatut, kui tegemist poleks mitte Lemi endaga... "Ma tunnen ära lõvi küüned!" olla keegi hüüatanud noore Newtoni arvutusi nähes. :-)
Teksti loeti vene keeles

Käesolev arvustus täidab kahte funktsiooni, et saab siia kirja pandud see, mida ma sellest jubedusest veel mäletan ning hoiatan kõiki, kes võiksid end lasta eksitada kõlavast nimest...

Romaan igav, kohe hästi igav... tagantjärele ei mäletagi enam täpselt, kas ma kümme aastat tagasi selle romaani ka läbi lugesin. Tundub, et siiski lugesin, et oleks selge, et enam teist korda ei loeks!

Sisust mäletan vaid seda, et mingi (ilmselt põlvkondade) laev lendas kosmoses, et feeling oli selline halba «Andromeeda udukogu» meenutav purukuiv ja padupunane. Kogu aeg räägiti midagi ning midagi ei toimunud. Ahjaa, muust säärasest kraamist eristas vaid see, et laeva juhtimisse oli kaasatud ka kompuuter. 1955. aasta sotsialistlikus ulmes oli küberneetika siiski suisa mässuline teadus.

Soovitan mitte lugeda, sest romaan on saast!

Teksti loeti vene keeles

Romaan kirjeldab esimest tähtedevahelist lendu lähimate Centauri tähtede juurde. Igav, punane ja moraliseeriv. Paljudes kohtades lugesin lihtsalt diagonaalis. Hinde panekul mingeid kõhklusi ei olnud. Mäletan, et olen ka kunagi varem lugenud, kuid üle lugema ei kippunud, mingeid helgeid mälestusi selle romaaniga seotud ei ole. Kui märgatavalt parem romaan "Astronaudid" sai minult kolme, siis siin saab juttu olla ainult kahest.
Teksti loeti vene keeles

Ei olnud see midagi nii hull, kui eelarvustajad on arvanud. Lugu on lihtsalt mõttetu, aga vähemalt kergesti ununev.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: