Kasutajainfo

Stanisław Lem

12.09.1921–27.03.2006

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stanisław Lem ·

Ratujmy Kosmos

(jutt aastast 1964)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (3)

Nagu ikka Ijon Tichy??? On ja ei ole ka. Jälle natuke tõsisemat juttu. Ijon Tichy avalik pöördumine teemal "Päästke kosmos". Et mis sa ikka kosmoses reisid kui kõik asteroidid on mingeid initsiaale täis kribitud ja mingitel kaugetel planeetidel vedeleb muruplatsil tühje õllepudeleid ja igal pool läbustatakse. Muidugi on (nagi Tichy lugudes ikka) seda asja illustreeritud humoorika taustaga (eriti fauna ja floora koha pealt). Lugu ise ei ole nii naljakas, vaid väga tõsine. Lugege ja mõelge!!! Ega Ijon Tichy pole ju tegelikult naljamees. Vaata või kogu tema mälestuste osa. Ega kosmos pole lasteaed, kus võib teha seda mis pähe tuleb.
Teksti loeti vene keeles

Sedapuhku siis Ijon Tichy avalik kiri «Päästke kosmos».

Nagu Ijon Tichy lugudel kombeks on ka see hästi metsik tükk... ning, palun, ärge hakake mult küsima, mida selle all mõtlen, ise ka ei tea... aga tundub, et «metsik tükk» on just see õige sõnapaar säherduste tekstide iseloomustamiseks.

Hea lugu, aga milleski väga sekundaarne... kui on mingis Ijon Tichy juttude kogus, siis on abiks, aga eraldi võttes ei midagi uut. Võimalik, et mulle lihtsalt ei meeldi need epistolaarsed lood.

Teksti loeti vene ja poola keeles

:-)) Midagi pole parata, pan Stanislaw ON evolutsionist! Ja mulle see imponeerib. Puuduseks võib lugeda kaasaminekut üldise moejoonega. Sai ju "seoses töötajate heaolu igakülgse tõusuga" ;-) kuuekümnendatel ka sotsialismileeri alamatele kätesaadavaks transistorraadio, mootorratas või isegi auto ning "aja veetmine vabas looduses" haaras üha suuremaid masse. Koheselt ilmutasid ennast ka mitmed taolise massilisusega kaasnevad nähud. Linnalähedased metsad ja rannad saastusid praktiliselt ainult poole kümnendiga suure hulga olmerämpsuga. Kui tööstuslik saaste kujutas endast tabuteemat, siis "teadlikuse tõstmine" oli lubatud ning sellest tulenevalt omandas Suurest Piirist idas looduskaitsealane liikumine 60.-80.-ndatel selgelt ülalkirjeldatud spetsiifilised jooned. Ei maksaks pan Stanislawi vastu nii kuri olla. Teema oli kirjutamise ajal kuum ja paistis vägagi oluline. Kui ma sellel lühikesel lool nii pikalt peatun, siis peamiselt selleks, et märkida ära meisterlikkuse tähtsus. Lem on Meister ja see on tuntav ka taolise, oma olemuselt üsnagi labase loo puhul. Tatikas, kes joonistab alasti inimese WC seinale, tegeleb lollustega ja väärib kõrvade tuliseks tegemist, kui aga meister maalib inimkehasid täielises alastuses, on see kunst. Lõplikult pehmendasid mu südame "nelja-viie" küsimuses aga mõned taolised momendid, nagu näituseks loom, kes on kohastumuse ja loodusliku valiku tõttu muutunud roostes teeviida sarnaseks ja juhatab turistid kuristiku, et siis nende lihast toituda! 8-]]]]
Teksti loeti mitmes erinevas keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: