Kasutajainfo

Stanisław Lem

12.09.1921–27.03.2006

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stanisław Lem ·

I

(jutt aastast 1960)

ajakirjapublikatsioon: «Przekroj» 1960; nr. 808 [pealkirjaga «Dziwne skrzynie professora Corcorana»]
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «I»
Stanislaw Lem «Ijon Tichy mälestused»

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
7
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (7)

Selline parajalt mõtlemapanev lugu. On see Corcoran siis leiutanud mingid hinged kuhugi silindritesse ja saadab neile igasuguseid impulsse, nii et nondele seal silindrites tundub kõik nagu tavakodanikulegi. Arutlused ka päris mõnusad. Peamiselt käivad need maailmatunnetuse pinnal. Nii et selleks arutlust küll. Äkki oleme ise ka mingis silindris ja keegi saadab mingeid impulsse. Närviline sell küll, aga näe mis valmis tegi. Lugege!
Teksti loeti eesti ja vene keeles

Näitlik jutuke filosoofiakursuse juurde. Lem on ära kasutanud Descartes´i kurja deemoni motiivi ning teinud seda meisterlikult. Sama motiiv leidis kasutamist ka Matrix´i filmis. Kuigi väga erinevad, on nad mõlemad mu lemmikud.
Teksti loeti eesti keeles

Tehisreaalsus kuuekümnedatel -- circa kakskümmend aastat enne küberpungivaimustust... JA üle 30 aasta enne "Matrixit". Ainuüksi sellepärast tasub lugeda! Libategelikkus paistab juba selliseks "klassikaliselt üldinimlikuks" (irw) teemaks olema muutunud, et sellel kribatakse mitukümmend aastat järjest ilukirjandust-stsenaariume kirjutada.

13.04.2003: Seda, et "Matrix" miski zhanriuuendav teos ei ole, juhuslikult siiski tean... "Pidepunktiks" on kõnealune film aga sellise keskmise Eesti tavainimese jaoks, seega märkides minu arvates vähemalt Eesti kontekstis kõnealuse idee massidesse minekut. Võimalik muidugi, et eksin ka ses osas.

Teksti loeti eesti keeles

Lugu mis kõlbaks filosoofia tudengite metafüüsika diskursuse lektüüri kohustuslikuks lugemisvaraks! Siin on kokku võetud kogu metafüüsika õudus! Mis on tegelikult tõsikindel, kas Mina või Absoluut?
Teksti loeti eesti keeles

Kõigepealt härra Sanderile ärapanemine: Matrix pole mingi pidepunkt!Tunnen end teemas veidi nõrgalt ning võiks ka ise nii arvata, kuid kurjad keeled kipuvad rääkima sellest, kuis kogu matriksism on kopeeritud jaapanist (vist isegi üks konkreetne anime olla). Igatahes on härra Lem suutnud jääda kenasti koduseks ja mõnusaks, lugu ei lähe pikaks piinamiseks. Ma pole ise suurem lühipalade austaja ega lugeja, kuid Lemi omad on tõepoolest suurepärased!
Teksti loeti eesti keeles

Peale kergetooniliste "Päevikute" lõpetamist ei osanud ma küll midagi sellist oodata. Hästi kirjutatud, mõtlemapanev ja nukker lugu, mis minu arust mõjus küll märksa ehedamalt, kui eelpool mainitud Matrix ja tema inkarnatsioonid. Igati tähelepanu vääriv jutt.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2024
august 2024
juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024

Autorite sildid: